EN
Dětské knihy o hledání šťastných konců v nelehkých situacích

Dětské knihy o hledání šťastných konců v nelehkých situacích

Ediční řada Má to háček má silné téma – obtížné chvíle v dětských životech. Dopadla složitá rodinná situace i na vás? V laskavých příbězích najdou povzbuzení malí i větší čtenáři, kteří prochází náročným životním obdobím.

Rozvod rodičů, autismus, šikana, útěk z domova… to jsou věci, se kterými se mohou setkat všechny děti. I nelehké životní situace se ale dají překonat! To je poselství knižní řady Má to háček, ve které mladí čtenáři od 7 let objeví srozumitelné příběhy o složitých tématech. Autorkami jednotlivých vyprávění jsou populární spisovatelky Ivona Březinová, Lenka Rožnovská a dětská psycholožka Petra Štarková. V jejich podání je jasné, že nic není tak černé, jak se může na první pohled zdát.

Celá edice získala v roce 2021 prestižní ocenění Zlatá stuha v kategorii Nakladatelský počin. Jaké konkrétní příběhy v ní najdete? Mezi oblíbená vyprávění od Ivony Březinové patří Řád sladkého sněhuláka o životě s cukrovkou, Ňouma z áčka o chorobné nesmělosti nebo tituly Ťapka, kočka stěhovavá a Šel jsem se psem, které zpracovávají téma rozvodu.

Petra Štarková zaujala širokou veřejnost knihou o ADHD Můj brácha Tornádo, která obdržela i cenu Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením. K dalším skvělým příběhům z jejího pera patří Pravidla skutečných ninjů zaobírající se šikanou ve škole, Lukáš a profesor Neptun popisující život s autismem a čerstvá novinka Největší nemehlo pod sluncem o nesnadném vyrůstání s poruchou motoriky.

A co dělat, když někoho zakleje deprese? To se dozvíte v příběhu od spisovatelky Lenky Rožnovské Smutno se musí vyšeptat. Ediční řada Má to háček je unikátní nejen svými tématy, ale i zpracováním. Každou z knih doprovodili talentovaní čeští ilustrátoři kresbami, které okamžitě zaujmou nejen malé čtenáře. Pokud hledáte lehké čtení o složitých tématech, tak je tato edice právě pro vás!

NAPIŠTE NÁM