EN
Albatros Media produkuje a distribuuje dětské knihy v ukrajinštině zdarma

Albatros Media produkuje a distribuuje dětské knihy v ukrajinštině zdarma

Vydavatelství Albatros Media na vlastní náklady zajišťuje produkci a distribuci ukrajinských titulů do knihkupectví, škol a knihoven. Kromě podpory nakladatelství, která se nacházejí ve složité situaci, je cílem této akce jediné: aby si ukrajinské děti v Česku a na Slovensku mohly číst ve svém rodném jazyce.

Prvním z partnerů, s nímž společnost Albatros Media spojila síly, je nakladatelství Stary Lev sídlící ve Lvově. „Společně jsme vybrali pět dětských knih z jeho nabídky,“ říká generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec. „Zajistili jsme výrobu v tiskárně Finidr, která se rozhodla všechny tituly vytisknout na své náklady. Následnou logistiku a distribuci po ČR a Slovensku jsme hradili my.“

Redakce nakladatelství Fragment dále připravila pracovní sešit kreativních aktivit v ukrajinštině Mij barvístij děň (Můj barevný den). U tohoto i již zmíněných titulů Albatros Media zajišťuje, aby se dostaly k ukrajinským dětem. Do českých a slovenských škol tak prostřednictvím Klubu mladého čtenáře a Knižního klubu Fragment zamířilo bezmála 17 tisíc výtisků ukrajinských knih zdarma. O akci byl ze strany škol obrovský zájem a téměř celý náklad byl rozebrán během tří dnů. Přes 16 tisíc knih pak prostřednictvím Nadace Albatros putovalo také k neziskovým organizacím a krajským koordinačním centrům.

Dalším spolupracujícím partnerem je kyjevské nakladatelství #knigolove. Ačkoliv zatím funguje bez přerušení, vzhledem k okolnostem se ocitlo v nelehké situaci. Na český trh nyní společnost Albatros Media uvedla jeho jedenáct výjimečně ilustrovaných titulů a výnosy z jejich prodeje odvádí ukrajinskému nakladateli a jeho autorům. Malí ukrajinští čtenáři tak budou moci objevovat přírodu, svět vědy, ukrajinské dějiny i pohádkové příběhy plné fantazie.

Třetí ukrajinský nakladatel oslovil Albatros Media s prosbou o materiální pomoc. Společnost se proto rozhodla uspořádat zaměstnaneckou sbírku, jejímž výsledkem je přes 400 kg oblečení, potravin i hygienických potřeb. K zaměstnaneckým příspěvkům firma dodala také zdravotnický materiál dle specifikace obchodního partnera v hodnotě přes 100 tisíc Kč.

„Těší mě, jak se naši zaměstnanci ke sbírce postavili,“ konstatuje Václav Kadlec. „Věřím, že společnými silami pomůžeme alespoň trochu zlepšit životy Ukrajinců – jak v jejich vlasti, tak v České republice a na Slovensku.“

NAPIŠTE NÁM