EN
Rusko-ukrajinské vztahy v unikátní reportážní knize

Rusko-ukrajinské vztahy v unikátní reportážní knize

Šéfredaktor reportážního magazínu Voxpot Vojtěch Boháč vytvořil knihu, která komplexně popisuje průběh a příčiny konfliktu na Ukrajině.

Všechny cesty vedou k válce. Tak se jmenuje nová kniha válečného reportéra Vojtěcha Boháče, který ví o krvavém konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou první i poslední. Co stojí za největším ozbrojeným konfliktem v Evropě od druhé světové války? Jak vypadá role novináře ve válečných oblastech? To a mnohem více se dozvíte v knize, která mapuje roky 2011–2022 a je plná autentických fotografií.

Vojtěch Boháč je šéfredaktorem reportážního online magazínu Voxpot. Zabývá se především konflikty a oblastí Blízkého východu, východní Evropy a Balkánu. I přestože spolu se svou redakční kolegyní při jednom z výjezdů jen zázrakem vyvázli, když jejich auto zasáhla ruská vojska, stále se na Ukrajinu vrací a přináší českým čtenářům aktuální informace.

Za významný novinářský počin obdržel cenu Novinářská křepelka, již uděluje Společnost Ferdinanda Peroutky perspektivním novinářům do 33 let. Boháčovu práci však oceňují také ostřílení žurnalisté jako Tomáš Etzler. O knize Všechny cesty vedou k válce napsal následující: 

„Čtivá, místy až strhující kniha Vojtěcha Boháče je jedním z nejdůležitějších titulů roku 2022, roku, který dramaticky změnil nejen Ukrajinu a Rusko, ale celou Evropu. Boháč ve svých osobních zážitcích z Ruska nebo z bojů na Ukrajině demonstruje mimořádný vypravěčský talent a svým srozumitelným výkladem politického dění v Rusku za posledních deset let ukazuje, že je i pečlivý novinář a výzkumník. Kniha je tak jedinečnou kombinací vzácného, poutavého osobního svědectví a historického narativu.“

 

NAPIŠTE NÁM