EN
S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

Máte chuť se naplno ponořit do ponuré atmosféry? Nebo chcete před podzimní melancholií uniknout? Ať tak, či onak, mezi žhavými knižními novinkami najdete to pravé.

Málokterá detektivní série posledních let je tak atmosférická jako ta s Augustem Strindbergem od Kristiny Ohlssonové. Ve druhém dílu Ledoborec do ospalé švédské vesničky Hovenäset přichází bílá zima. August je šťastnější než kdy dřív, během mrazivé lednové noci však jeho idylou otřese požár, který zničí dvě chatky u moře. Inspektorka Maria Martinssonová se pouští do vyšetřování, které se záhy rozšíří o vraždu. Někdo skrývá smrtící tajemství… a nebezpečí hrozí Augustovi i Marii.

Barbora Šťastná, editorka archivu Paměti národa, přichází po bestselleru Samotářky s dalším historickým románem. Hotel Atlantic sleduje putování dvou dospívajících dívek a dvou chlapců, kteří během druhé světové války plují do Palestiny na lodi Atlantic. Tam ale jejich cesta neskončí. Jejich osudy a vztahy se ocitnou na nečekané křižovatce, když se v přístavu v Haifě potopí zaoceánský parník Patria. Dočkají se konce války a najdou domov, který bude jejich už napořád?

Když Jaroslav Kalfař vydal svůj první román Kosmonaut z Čech, způsobil ve Spojených státech i u nás slušný poprask. Kniha se dočkala oslavných recenzí a v současnosti se podle ní chystá i film s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Nyní vychází druhý román tohoto talentovaného českého autora – Stručná historie věčného života. Příběh se odehrává ve Spojených státech roku 2029 a otevírá celou řadu motivů: důležitost rodinných vztahů, hranice lidskosti i hrozby moderních technologií.

O životě Martiny Viktorie Kopecké jste už četli v Deníku farářky. Teď se připravte na cestu do jejího nitra. Ve Zpovědi farářky dává neortodoxní farářka nahlédnout do svého vnitřního světa. Co si myslí o celibátu a založení rodiny? Jak vnímá vážné nemoci a odcházení farníků? Je ze služby někdy unavená? A jaké podoby může mít duchovní praxe v době zaměřené na výkon? Sbírku nadčasových úvah doplňují rozhovory, v nichž nejznámější česká farářka vůbec poprvé promlouvá i o nečekaných tématech.

Jak to dopadne, když se Saturnin stane zámeckým pánem? Spisovatel Miroslav Macek vás pobaví novými historkami sluhy ze slavného románu Zdeňka Jirotky. Titul Saturnin při chuti je sequelem ke knize, která v roce 2009 vyhrála čtenářskou anketu Kniha mého srdce. A jak už je u Miroslava Macka zvykem, jeho knihy s láskou napodobují styl předlohy a vzdávají jí hold.

A na závěr koncentrovaná dávka demotivace s novým diářem od Veroniky Arichtevy, Nikol Leitgeb a Martiny Pártlové alias 3v1. Nový rok je na dohled a s ním nové měsíce, týdny a neuvěřitelné mezinárodní dny, které prostě MUSÍTE oslavit. Jak tomu všemu čelit, a nezbláznit se? Klid! Nalistujte generátor výmluv, tipy, jak ztloustnout a zůstat v pohodě, rady, jak se vyhnout sexu nebo kam si za ním zajet – prostě podle svého gusta. Uvidíte, že rok 2024 vás v žádném případě nerozhází.

NAPIŠTE NÁM