EN
Srpnová várka knižních tipů

Srpnová várka knižních tipů

Jakou knihou si zpříjemnit druhou polovinu léta? Máme pro vás srpnové knižní tipy – je libo zábavnou knihu pro děti, chytrou fantasy nebo ultimátního průvodce triatlonem?

Románový debut ze světa dnes již kultovních Srdcerváčů dokonale vystihuje vše, co prožívají náctiletí. Ale nemusí vám být -náct, abyste si Solitaire vychutnali. Hledání přátelství, sebe sama a svého místa ve společnosti – to jsou univerzální témata neomezená věkem. Kniha vychází v aktualizované verzi s novou obálkou a úpravami autorky Alice Osemanové.

Zpestřete si s dětmi společné prázdninové čtení nádherně ilustrovanou publikací od autora hitu Skřítci, u které se zaručeně zasmějete. Sny jsou fascinujícím průvodcem světem snových zajímavostí a odpoví vám na otázky, které by vás možná ani nenapadly. Fantazie Macieje Szymanowicze prostě nezná hranice.

Známý český detektivkář v nečekaném žánru? Jak se to vezme. Oceňovaný spisovatel Jiří Březina napsal příběh Noční slunce, který je určen pro čtenáře od devíti let. Je v něm ale spousta napětí, a protože se hlavní hrdinka musí vyrovnat se ztrátou v rodině, je to vlastně skvělé čtení pro děti i dospělé, kteří by ke svým potomkům rádi přistupovali s větší empatií.

Pokud se chcete ponořit do světa magie, napětí a romantiky, sáhněte po prvním díle young adult fantasy série Čarodějka – Šepot kouzel. Tahle pomalu se rozvíjející fantasy romantika je perfektní nejen pro fanoušky Kouzel rodu Thornů, ale pro každého, kdo chce zmizet za hranice všední reality.

Další plnokrevná fantasy, jak se patří – to je Čepel tajemství. Špetka akce i romantiky v young adult fantasy kabátě není jen výbornou oddechovkou. Téma boje s vlastními strachy a úzkostmi, zajímavě vykreslené postavy a napínavý děj jsou zárukou skvělého letního čtení.

Rozhodli jste se přes léto zapracovat na své fyzičce? Pak se začtěte do Triatlonu, ultimátní triatlonové příručky od světového rekordmana Petra Vabrouška. Formou otázek a odpovědí se dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli překonat sami sebe – od metodiky tréninku přes stravování až po vybavení či mentální přípravu.

NAPIŠTE NÁM