EN
Vánoční nadílka nových titulů

Vánoční nadílka nových titulů

Přemýšlíte, s jakou knížkou budete v prosinci relaxovat? Nebo ještě hledáte tipy na dárky pro své blízké? Mrkněte na prosincové knižní novinky a načerpejte čtivou inspiraci.

Baví vás true crime? Pak do své knihovny musíte zařadit další knihu Lucie Bechynkové a Jana Štočka. Autorka podcastu Opravdové zločiny a stejnojmenných knih vás v novince Vrah je v každém z nás 2 společně s elitním detektivem zavede přímo na místo činu. Zjistíte, co šokuje i otrlého kriminalistu, a ponoříte se do vyprávění o všech podobách policejní práce.

Jestli si chcete připomenout zločiny z divokých devadesátek, nenechte si ujít České podsvětí Josefa Klímy. Legenda investigativní novinařiny se vrací k podcastu České podsvětí, popisuje zásadní kauzy z 90. let a původní materiál rozšiřuje o obrazový materiál a výpovědi vyšetřovatelů. Navštívíte Discoland Ivana Jonáka, nahlédnete pod pokličku ruskojazyčných mafií, připomenete si řádění Ivana Roubala či Orlických vrahů a posvítíte si na Radovana Krejčíře i Františka Mrázka.

Pro příznivce detektivek je tu jednoznačně Příchuť zla od Wendy Dranfield, třetí případ Natea Monroea a Madison Harperové. Ta teď musí znovu vybudovat svou kariéru a také vztah se synem, s nímž se během uvěznění nesměla vídat. Hned první den cestou do práce Madison najde havarované auto, v něm spoustu krve a opuštěné batole… a tím to zdaleka nekončí. Skvěle hodnocená série plná napětí prostě nezklame.

Šestý román Jany Poncarové vás zavede do poválečného Československa. V knize Nultá hodina se seznámíte s Hedvikou, která se vrací domů po sedmi letech prožitých v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že jednotlivé dílky se poztrácely a nic už není jako dřív. Hedvika mezitím bezmocně pozoruje, jak v její vlasti jednu totalitu střídá druhá. Podaří se jí vystoupit z neklidného bezčasí nulté hodiny?

Preferujete současný Londýn plný romantiky? Pak sáhněte po novince od Jules Wake, kterou znáte i pod jménem Julie Caplinová! Vánoční román S láskou z Londýna vypráví příběh jednoho nečekaného vztahu – umělecky založené Tillie a ajťáka Marcuse. Oba brzo zjistí, že nejlepší vánoční dárek je ten, o kterém nevíte, že ho chcete, ale na první pohled si ho zamilujete.

Stýskalo se vám po světe podlých víl od Holly Blackové? Tak se tam můžete vrátit s dlouho očekávanou knihou Ukradený dědic! Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Na ledovém severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů znovu přivlastnila citadelu Ledová jehla. Její dcera Suren uprchla do lidského světa, minulost ji však dostihne a nezachrání ji nikdo jiný než princ Doubek, dědic Elfhame. Ten dospěl v okouzlujícího muže a právě teď je na nebezpečné misi. Přidá se k němu Suren?

NAPIŠTE NÁM