EN
Zářijová zásoba knižních tipů

Zářijová zásoba knižních tipů

Léto sice pomalu končí, ale sezóna skvělých knih právě začíná. Jaké novinky byste si neměli nechat ujít?

Vypadá to, že září nebude thriller jen pro žáky vracející se do škol – vychází totiž spousta napínavých krimi románů i true crime titulů. Mezi ty nejočekávanější patří Ženy zločinu od Lucie Bechynkové. Zakladatelka oceňovaného podcastu Opravdové zločiny tentokrát prozkoumala ženský prvek ve světě zločinu. A zpracovala nejen osudy vražedkyň, ale také příběhy z druhé strany zákona – nahlédnete tak do pracovních i osobních životů policistky, soudní psycholožky nebo ředitelky věznice.

Do mysli nechvalně proslulých zločinců se můžete vydat s legendou české kriminalistiky Jiřinou Hofmanovou. Myšlenky zločince v české kotlině vám představí kariéru ženy, která pomáhala objasnit stovky vražd, loupeží i znásilnění. Bohaté pracovní zkušenosti ji přivedly na způsob postupného skládání obrazu příběhu, který se odehrál mezi zločincem a jeho obětí. Poznejte skutečnou práci vyšetřovatelů, která často stojí na dechberoucí analýze chování a emocí pachatelů!

První kniha Jiřího Březiny Na kopci, která získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivku, nebyla několik let skladem. Konečně je zase k dispozici! Vychází s několika autorovými úpravami a obálkou ladící s dalšími knihami ze série. Tahle detektivka má tajemnou atmosféru a měla by být na poličce každého příznivce české detektivky. Strhující vyprávění o jednom domnělém zázraku, který se změnil v prokletí, vám zkrátka nedá spát.

Britská autorka Jane Isaac v knize Smysl vraždy představuje novou vyšetřovatelku, která se snaží najít rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. A právě se dostává k prvnímu vyšetřování vraždy, již obestírá síť lží a tajemství. Když zmizí další člověk spojený s jednou podezřelou, Helen pochopí, že čas se krátí. Dokáže případ rozluštit dřív, než skončí v rukou zkušenějšího kolegy a než chladnokrevný vrah dokoná svůj zvrácený plán?

Provokativní historické premisy, přiměřená dávka fikce a pořádná nálož akce. To je recept na úspěšný thriller od Stevea Berryho. Tento americký spisovatel se neumisťuje na horních příčkách světových žebříčků náhodou – jeho knihy jsou stejnou měrou napínavé i fascinující. Ani Faktor Omega není výjimkou. Vyprávění balancuje na pomezí skutečné historie a tentokrát se podívá na zoubek vatikánským tajemstvím. Potěší nejen milovníky historických záhad, ale také skalní fanoušky thrillerů.

Dlouho očekávaný třetí díl série Nikdyuš je konečně tady. Dobrodružná fantasy Prázdnice ve výjimečném překladu Vladimíra Medka postaví Morrigan před náročnou výzvu: ovládnout tajemná Podlá umění a zkrotit moc, jež ji může pohltit. Jenže Nikdyuš zachvátila děsivá nemoc, která mění nakažené divočichy v kruté nečichy. Morrigan dojde, že musí najít lék, i když to ji – a všechny v Nikdyuši – vystaví většímu nebezpečí, než si kdy dokázala představit.

NAPIŠTE NÁM