Trénink paměti pro seniory: Jednoduchá cvičení
Procvičování mozku rozmanitými způsoby je velmi důležitý faktor v prevenci poruch paměti a je přínos...
Jak prožít novou životní kapitolu šťastně a spokojeně!
Kniha je určena všem, které zajímá kvalita života ve vyšším věku, což jsou především senioři. Autorky rozdělily svou knihu Praktický rádce pro život seniora do dvou částí. V první se věnují problematice takzvaného zdravého stárnutí, ve druhé části se zabývají nejčastějšími onemocněními a potížemi spojenými s vyšším věkem.
První část knihy tak nabízí zajímavá témata, jako jsou změny organismu spojené se stárnutím, a to výživa a hydratace, trávení volného času, pohybové aktivity seniorů, vzdělávání ve vyšším věku, paměť a její procvičování, cestování, duchovní aktivity, spánek, sexualita či zvládání náročných situací.
Druhá část se zaměřuje na problematiku související se zdravotní péčí, užíváním léků, sociálními službami pro seniory, problematikou financí, soběstačnosti, pomůcek pro seniory, problematikou inkontinence, poruchami paměti nebo depresemi.
Současně je kniha uspořádána tak, že čtenářům nabízí jak teoretické informace, tak i praktické úkoly a úlohy, které si čtenář může přímo vyplňovat do knížky a zkontrolovat si výsledky dle přiloženého klíče. Autorky se snaží nejen jednotlivé oblasti důkladně představit, ale zároveň upozornit na nejčastější problémy a předkládají tipy na jejich zvládnutí. Čtenářům také poskytují množství odkazů na užitečné internetové stránky.
Mgr. Jitka Suchá vystudovala ergoterapii a fyzioterapii, je trenérkou paměti III. stupně. Od roku 1997 pracuje v denním stacionáři pro seniory, vedle toho lektoruje kurzy pro pracovníky v sociálních službách. Vede web pro aktivizační pracovníky www.napadnik-aktivizace.cz, vyrábí hry a pomůcky pro seniory pod vlastní značkou Myslivna-hry. Je autorkou několika knih a pracovních sešitů zaměřených na cvičení paměti.
Doc. MUDr. Iva Holmerová, PhD. absolvovala Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze, specializovala se v praktickém lékařství, geriatrii, veřejném zdravotnictví a medicíně dlouhodobé péče. Titul Ph.D. získala v oboru sociální gerontologie. Habilitovala v oboru kulturní a sociální antropologie problematikou péče o seniory a Alzheimerovy choroby. Působí jako proděkanka pro zahraniční vztahy v Centru pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče FHS UK, přednáší na univerzitě v Kremži a University of the West of Scotland. Vědecky a profesně se věnuje problematice dlouhověkosti, péče o seniory, gerontologie, dlouhodobé péče a kontextu demence. V současné době je předsedkyní Alzheimer Europe a České gerontologické a geriatrické společnosti, členkou výboru INTERDEM, ELTECA, zakladatelkou České alzheimerovské společnosti a zakládající ředitelkou Gerontologického centra v Praze 8. Je řešitelkou či spoluřešitelkou rozvojových a výzkumných projektů jak tuzemských, tak zahraničních.
Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé
Přihlásit