EN

Obrazový průvodce stavebními styly

Petr Dvořáček


Výpravný průvodce po architektonických skvostech České republiky
Slohová obdoí v minulosti zanechala výrazný otisk také ve vynikající architektuře na našem území. Bohatě fotograficky vybavený obrazový průvodce poslouží každému, kdo se chce v tomto bohatství zorientovat. Úvodní komentáře přehledně objasňují charakteristické slohové prvky, které jsou v další části bohatě ilustrovány na příkladech. Díky místnímu rejstříku kniha poslouží také na cestách jako praktický průvodce po památkách.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 400
EAN 9788076017146
Datum vydání 24.11.2022
Věk od 18
Formát 170x240 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 1,295
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Velká výstava „Deset století architektury“ a doprovodný cyklus televizních dokumentů ukázaly před časem široké veřejnosti bohatství architektonického dědictví českých zemí. Následující vlně zájmu vyšla vstříc řada dílčích monografií, dosud však chybí publikace, která by toto velkolepé dědictví ukázala v jediném svazku přehledně a v celé šíři. Tuto mezeru chce zaplnit unikátní Obrazový průvodce stavebními styly. V sedmi kapitolách přináší charakteristiku jednotlivých slohových období, jejich typických prvků a forem, především však bohatý, chronologicky uspořádaný výběr nejvýznamnějších staveb, doprovázený stovkami fotografií. Kniha ukazuje na mnoha příkladech, jak k nám pronikaly slohové podněty z kulturních center a jaké regionální formy se z nich vyvinuly u nás.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Petr Dvořáček

Petr Dvořáček

Petr Dvořáček (* 1955), etnograf a historik, pracoval v Brně jako dokumentátor u památkové péče, novinář a vydavatel. Nyní je ve svobodném povolání jako fotograf a autor publikací s tématy historie, památek, architektury a přírody. Publikoval např. knihy Skanzeny České a Slovenské republiky (2010); Posvátná místa zemí Koruny české (2011); Ilustrované dějiny naší země pro děti i dospělé (2013); Nejkrásnější české památky (2013) či Tajemná místa naší země (2016).
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM