EN

Černý krasavec A1/A2

dvojjazyčná kniha pro začátečníky

Anna Sewell, Dana Olšovská


Studujte angličtinu s Černým krasavcem!
Kniha vypráví o osudu krásného černého hřebce a provází nás celým jeho životem. Příběh je převyprávěn zjednodušenou angličtinou, a proto se nemusíte obávat, že byste textu neporozuměli. Je výbornou volbou pro začínajícího čtenáře, ať dítě či dospělého. Na každé stránce naleznete český zrcadlový překlad. V úvodu knihy se seznámíte s nejdůležitějšími termíny, zjistíte tak více o postroji koně nebo jeho vzhledu. Audionahrávka ve formátu MP3, na které příběh vypráví rodilý mluvčí, je zdarma ke stažení na webu.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Aleš Čuma
Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788026614913
Datum vydání 13.01.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,152
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kniha anglické spisovatelky Anny Sewellové vypráví o osudu krásného černého hřebce a provází nás celým jeho životem, od mládí až po stáří. Černý krasavec putuje od jednoho majitele k druhému, prožívá šťastné i těžké chvíle, nalézá nové přátele a také přichází o své blízké.

Děj se odehrává ve viktoriánské Anglii, v době, kdy koně byli klíčoví, jelikož byli pro lidi hlavním dopravním prostředkem. Nicméně, nebylo s nimi vždy zacházeno správně. Černý krasavec od raného věku přichází na to, že lidé mohou být buď nejlepším spojencem koně, nebo jeho největším nepřítelem. Příběh je převyprávěn zjednodušenou angličtinou, a proto se nemusíte obávat, že byste textu neporozuměli. Je výbornou volbou pro začínajícího čtenáře, ať dítě či dospělého. Na každé stránce naleznete český zrcadlový překlad. V úvodu knihy se seznámíte s nejdůležitějšími termíny, zjistíte tak více například o postroji koně nebo jeho vzhledu.

Audionahrávka ve formátu MP3, na které text vypraví rodilý mluvčí, je zdarma ke stažení na webu.

Další tituly z řady "Dvojjazyčná kniha pro začátečníky"

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Dvojjazyčná kniha pro začátečníky. Kniha anglické spisovatelky Anny Sewellové je upravena tak, aby byla dostupná v jednoduchém překladu pro všechny, kteří s angličtinou začínají nebo si ji chtějí oživit. Na jedné straně je text anglicky, na druhé naleznete český zrcadlový překlad. Na stránkách Albatrosmedia si také můžete stáhnout audionahrávku. Moje angličtina, značně nepoužívaná od školních let, by potřebovala vzpruhu a tato kniha mi přišla jako skvělý začátek, jak s ní něco udělat. Jednoduchý příběh, který mě v některých místech potrápil, ale díky překladu hned na protější stránce, bylo pochopení snadné. Audionahrávku jsem si pak pustila zpětně, až poté, co jsem se příběhem prokousala a díky tomu jsem rozuměla téměř všemu. Kromě angličtiny je to skvělý způsob seznámení se se slavnou knihou (nejen Černý krasavec, ale v nabídce je i spousta dalších známých příběhů v různých jazycích). Příběh navnadí k tomu, abychom si přečetli i originální knihu (tu bych však celou v angličtině nedala 😊). Jakmile u mě knihu uviděla má devítiletá dcera, zajásala a hned se vrhla do čtení. Musím se pro nás obě podívat i po dalších příbězích.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM