EN

Sám sobě výživovým poradcem

Jan Caha


Vydejte se na cestu za zdravým životním stylem
Chcete začít zdravě jíst a lépe se starat o svoje tělo, ale nevíte, jak začít? Ztrácíte se v záplavě diet, které nikdy nefungují tak, jak byste si představovali? Tak by tato kniha pro vás mohla být tou pravou. Dozvíte se, jak si nastavit příjem energie podle vašich konkrétních potřeb, jaké potraviny jsou vhodné a jaké živiny obsahují, jak přistupovat k pitnému režimu a jak v tom všem vydržet. Získáte tak veškeré informace k tomu, abyste se mohli po vlastní ose vydat na cestu ke zdravějšímu životnímu stylu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 248
EAN 9788026436188
Datum vydání 24.05.2021
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,561
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chcete začít zdravě jíst a lépe se starat o svoje tělo, ale nevíte, jak začít? Ztrácíte se v záplavě diet, které nikdy nefungují tak, jak byste si představovali? Tak by tato kniha pro vás mohla být tou pravou. Dozvíte se, jak si nastavit příjem energie podle vašich konkrétních potřeb, jaké potraviny jsou vhodné a jaké živiny obsahují, jak přistupovat k pitnému režimu a jak v tom všem vydržet. Získáte tak veškeré informace k tomu, abyste se mohli po vlastní ose vydat na cestu ke zdravějšímu životnímu stylu.

Kniha je postavená na nejnovějších vědeckých poznatcích z oblasti výživy, které jdou často přímo proti některým zažitým mýtům, s nimiž se stále setkáváme. Objevíte opravdové rozdíly mezi různými výživovými styly jako low carb, low fat, keto nebo paleo a dostanete odpovědi na to, jak se racionálně postavit k nezdravým potravinám či alkoholu. Dozvíte se, jak si sestavit vlastní jídelníček, a jak váš životní styl ovlivňují další faktory jako pohyb, psychika, stres a hormony.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

Pavel Lukeš
V knize jsou veškeré hlavní vědecké poznatky ohledně správné výživy pro naše zdraví jak makro živin tak vitamínů a minerálních látek včetně pitného režimu nebo kapitoly i o alkoholu. Vše hezky vysvětleno v přehledných kapitolách a sepsáno odbornou ale hlavně i velmi čtivou formou společně doplňenou o vtipné poznámky. Kniha obsahuje nejnovější podložená fakta a informace (vydáno květen 2021) a dále také zajímavé statistické data nebo přehledné tabulky a doporučení (například jaké formy doplňků např. minerálů volit pro lepši vstřebatelnost). V neposlední řadě také naleznete kapitolu s přehledeme hlavních mýtusů ve výživě nebo přehled hormonů a jaký vliv na ně strava má. A samozřejmě také příklady výpočtu energetického přijmu a sestavení správného jídelníčku se všemi poměry živin. Knihu rozhodně doporučuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM