EN

Podstatná a přídavná jména, zájmena expres

Určování jmen a jejich pravopis po krůčcích

Vlasta Gazdíková


Podstatná a přídavná jména, zájmena v kostce - nejen pro přijímací zkoušky
Publikace je určena především žákům 2. stupně ZŠ a středoškolským studentům, některé části mohou využít i žáci 1. stupně ZŠ, zároveň kniha poslouží jako pomůcka pro učitele a rodiče. Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých jmen, závěrečná kapitola se věnuje souhrnnému opakování. Žáci se dozví, jak jednotlivá jména v textu poznají, jak se skloňují, jaké mluvnické kategorie se u nich určují, pravopis domácích i cizích jmen a příjmení. Výklad je doplněn řadou cvičení.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 192
EAN 9788026616221
Datum vydání 29.04.2021
Věk od 10
Formát 167x225 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,348
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Hlavním posláním publikace Podstatná a přídavná jména, zájmena expres je podat ucelený přehled základních pravidel užívání správných spisovných tvarů všech jmen v mluveném a zejména psaném projevu.

Publikace navazuje na Slovní druhy expres a je určena žákům druhého stupně základních škol i studentům středních škol, ale nejen jim. Některé části této cvičebnice mohou pomoci při domácím procvičování také žákům prvního stupně základních škol. Cvičebnice může být rovněž pomůckou pro učitele a rodiče.

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol. První tři kapitoly se věnují jednotlivým jménům a především vysvětlení, jak je v textu poznáme, jak je dělíme, jaké mluvnické kategorie u nich určujeme, jak je skloňujeme, podle čeho poznáme, že v koncovce napíšeme měkké -i, nebo tvrdé -y, jak je to s pravopisem domácích i cizích vlastních jmen a příjmení a podobně. Seznamuje nás také s některými výjimkami a odchylkami při skloňování a nechybí ani přehled všech vzorů. Každá kapitola obsahuje množství cvičení, jež mají přispět k upevnění vědomostí.

Závěrečná, čtvrtá kapitola je shrnutím všech poznatků formou souhrnného opakování, které prověří zvládnutí dané problematiky.

Správnost řešení všech cvičení si můžete ověřit v klíči a nechybí ani orientační označení ročníků u jednotlivých kapitol a cvičení.

Publikace je vhodná také k přípravě na přijímací zkoušky.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Vlasta Gazdíková

Vlasta Gazdíková

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita), obor český jazyk – hudební výchova. Následně ji osud zavál do Zlína, kde působila jako učitelka 2. stupně základní školy. Dnes bydlí v rodinném domku v malé vísce poblíž Uherského Brodu. Věnuje se péči o své nejbližší, baví ji pěstování kytek, četba knih, hudba a domácí mazlíček – zlatý retrívr. Ve volném čase si plní svůj dávný sen – píše knížky pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve své mateřštině.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM