EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Porozumění textu expres

Vlasta Gazdíková


S naší knihou porozumíš všem textům na jedničku.
Kniha Porozumění textu má pomoci žákům v přípravě na úspěšné zvládnutí didaktického testu, který je součástí jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Kniha žáky seznamuje s pěti typy testových úloh a přináší rovněž užitečné tipy, jak si počínat při řešení úkolů týkajících se porozumění textu. Tato oblast je v didaktickém testu tradičně jednou z nejvíce bodově ohodnocených. Jejím zvládnutím tak budete mít didaktický test v kapse! V závěru knihy naleznete klíč správných odpovědí ke všem úlohám.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Jaroslava Kučerová
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788026618942
Datum vydání 17.08.2023
Věk od 10
Formát 167x225 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,294
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kniha Porozumění textu má pomoci žákům 9. ročníků a dalším uchazečům o studium v maturitních oborech v přípravě na úspěšné zvládnutí didaktického testu, který je součástí jednotných přijímacích zkoušek na střední školy.

Kniha v úvodu obsahuje stručné informace ke koncepci knihy a seznamuje s pěti typy testových úloh. Přináší rovněž užitečné tipy, jak si počínat při řešení úkolů týkajících se porozumění textu. Tato oblast je v didaktickém testu tradičně jednou z nejvíce bodově ohodnocených. Jejím zvládnutím tak budete mít didaktický test v kapse!

Sbírkovou část knihy tvoří množství zajímavých textů z různých oblastí literatury, poezie, odborné literatury, ale také z pera nejoblíbenějších autorů současnosti. Ke každému výchozímu textu se váže vždy řada úkolů (celkem jich je v knize 400). Jejich řešením si ověříte, jak jste danému textu porozuměli.

V závěru knihy samozřejmě naleznete klíč správných odpovědí ke všem úlohám.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Vlasta Gazdíková

Vlasta Gazdíková

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita), obor český jazyk – hudební výchova. Následně ji osud zavál do Zlína, kde působila jako učitelka 2. stupně základní školy. Dnes bydlí v rodinném domku v malé vísce poblíž Uherského Brodu. Věnuje se péči o své nejbližší, baví ji pěstování kytek, četba knih, hudba a domácí mazlíček – zlatý retrívr. Ve volném čase si plní svůj dávný sen – píše knížky pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve své mateřštině.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM