EN

Instant karma

Marissa Meyerová


Letní romance ze střední od autorky bestsellerové série Měsíční kroniky
Prudence je klasická šprtka, co má o lidech okolo sebe jasno: jsou líní, arogantní a nejradši by jim to všem dala pořádně sežrat. Po jedné karaoke noci se jí přání splní – zničehonic může na kohokoli přivolat okamžitou karmickou odplatu. Tahle superschopnost nefunguje jen na otravného spolužáka Quinta, který pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy. Co když je však úplně jiný? Pru se o něm pokusí zjistit víc… a brzo v tom lítá až po uši.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Instant karma
Původní jazyk angličtina
Počet stran 384
EAN 9788025249055
Datum vydání 22.03.2021
Věk od 12
Formát 140x208 mm
Nakladatelství Egmont
Hmotnost 0,554
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Prudence je klasická šprtka, co má o lidech okolo sebe jasno: jsou líní, arogantní a nejradši by jim to všem dala pořádně sežrat. Po jedné karaoke noci se jí přání splní – zničehonic může na kohokoli přivolat okamžitou karmickou odplatu. Tahle superschopnost nefunguje jen na otravného spolužáka Quinta, který s ní pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy. Co když je však úplně jiný? Prudence se o něm pokusí zjistit víc… a brzo v tom lítá až po uši.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Nikola Ludvigová
Marissa Meyerová je v knižním světě velké jméno. Kromě Měsíčních kronik jste od ní možná četli třeba Renegáty nebo Bez srdce. Vše, co jsem od ní četla se mi líbilo a tak jsem se nemusela dlouho rozhodovat, zda se pustím i do Instant karmy. Navíc má naprosto boží obálku, která mě nalákala o to víc. Hlavní postavou příběhu je Prudence, která je ve škole zvyklá jen na ty nejlepší známky. To se ale změní, když je nucena pracovat na projektu s Quintem, který není zrovna jedničkář. Je vám asi jasné, že Quint a Prudence se mezi sebou moc nemusí. Z tohoto projektu nedostanou nejlepší známku a jediná šance, jak si ji opravit, je celý projekt znovu přepracovat. Musí se ale zapojit oba a to se Quintovi moc nelíbí, protože on je se známkou relativně spokojený. Prudence se tedy rozhodne, že se vydá do místního záchranného centra pro mořské živočichy. Jenže tam pracuje také Quint. Není velkým překvapením, že Prudence a Quint se začnou více poznávat a sbližovat. Upřímně mě jejich vztah ale opravdu bavil, navíc se vyvíjel opravdu postupně a smysluplně. Postavy byly opravdu skvěle napsané a i když byly jejich charaktery ze začátku možná trochu zbytečně výrazné, moc mě bavily! Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém je příběh zasazený. Autorka vás přenese do příběhu odehrávajícího se v létě, který má navíc naprosto skvělou atmosféru a dostane vás do skvělé, letní nálady. Pokud máte rádi zvířata nebo vás zajímá, jak to chodí v záchranných stanicích, tohle je něco pro vás! Autorka, jak už pravděpodobně víte z jejích předchozích knih, píše naprosto skvěle a příběh utíká opravdu rychle. Knížce nemám co vytknout, až na jméno Prudence, které se mi moc nelíbí. K tomu přezdívka Pru, která zní také docela zvláštně. To je ale detail a nic to nemění na tom, že knížka je naprosto skvělá a mohu ji jedině doporučit! Instant karmu bych doporučila každému, kdo hledá parádní a zároveň smysluplnou romantiku zasazenou v originálním prostředí.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Marissa Meyerová

Marissa Meyerová

Marissa Meyerová je autorkou bestsellerové série Měsíční kroniky včetně jejího pokračování v podobě souboru povídek Hvězdy nad hlavou a dvoudílné komiksové série, jež se věnuje oblíbené postavě Měsíčních kronik – Iko. V této řadě bychom neměli zapomenout ani na novelu Nejkrásnější, jež doplňuje obraz královny Levany. Autorka se krátce věnovala retellingu světa Alenky v říši divů v příběhu Bez srdce a pak se zaměřila na superhrdinské prostředí série Renegáti, kde si můžou čtenáři užít spoustu akce a odkazů na komiksovou klasiku. A pro ty, kdo mají rádi léto, moře a odkazy na Beatles, je po ruce svižná prázdninová knížka Instant Karma. Nejnověji nám autorka přináší převyprávění klasických evropských příběhů, které nás vracejí do světa pohádek v sérii Zlatá/Prokletá. Myslíte, že jde změnit předurčení osudu? Uvidíte… Marissa Meyerová si příběhy vymýšlela už od chvíle, kdy začala mluvit, a její láska k vyprávění se během dospívání projevovala tvorbou mnoha fanfiction k manga a anime sérii Silver Moon. Má bakalářský titul z kreativního psaní z Pacific Lutheran University a magisterský titul z nakladatelské činnosti z Pace University. Žije v Tacomě ve státě Washington s manželem a dcerami – dvojčaty.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM