EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Zprávy ze světa

Paulette Jilesová


Předloha stejnojmenného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli, který znají i čeští diváci
Kapitán Jefferson Kidd, kterého občanská válka Severu proti Jihu připravila o živnost tiskaře, ve svých sedmdesáti objíždí v sedle městečka severního Texasu a předčítá místním za deseticent „zprávy ze světa“. Po jednom takovém vystoupení je mu do péče svěřena desetiletá Johana, kterou před šesti lety unesli Kajovové. Vydá se na nebezpečnou cestu neklidným územím, aby osiřelé dívce našel nový domov.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název News of the World
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Novotná
Počet stran 208
EAN 9788076015937
Datum vydání 07.02.2022
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,331
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Kapitán Jefferson Kidd, kterého válka Severu proti Jihu připravila o živnost tiskaře, ve svých sedmdesáti objíždí v sedle městečka severního Texasu a předčítá místním za deseticent „zprávy ze světa“. Po jednom takovém vystoupení je mu do péče svěřena desetiletá Johana, kterou před čtyřmi lety unesli Kajovové. Nyní ji „bílým“ vrátili a někdo ji musí doprovodit k jejím příbuzným čtyři sta mil neklidným územím.

Kapitán si s dívkou, která nemluví anglicky a touží se vrátit ke své indiánské rodině, zpočátku neví rady. Strastiplná cesta na jih je zkouškou odvahy obou nedobrovolných poutníků, hlavně Kiddovy obětavosti a prozíravosti – snaží se udržet je oba při životě předčítáním z novin a neupoutat pozornost…

Strhující příběh, odehrávající se ve westernových kulisách poválečného Texasu, citlivě zachycuje charaktery obou hlavních hrdinů a jejich dilemata. Dotýká se rodinných vazeb, důvěry a odpovědnosti. Je vyprávěný střízlivě, ale s bohatou imaginací.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM