EN

Pokoj mrtvých

Franck Thilliez


Vítejte před branami pekla. Strhující thriller ve stylu legendárního Mlčení jehňátek.
Když Vigo a Sylvain přijdou o práci, rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Po dokončení záškodnické akce se baví lehkovážnou hrou – jedou v noci autem s vypnutými světly. Nečekaně srazí muže, který namístě zemře. Nedaleko mrtvoly najdou kufr se dvěma miliony eur a peníze si nechají. Za pár dní se však dozvědí, že šlo o výkupné, které požadoval únosce malé dívky… A tak se stane, že se jejich cesty zkříží se sadistickým psychopatem, který nikdy neodpouští.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název La Chambre des morts
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 320
EAN 9788076833326
Datum vydání 08.06.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,477
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Sylvain a Vigo jsou přátelé, kolegové a souputníci v poněkud nešťastném osudu. Právě byli vyhozeni z práce a rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Když je po akci, nasednou zpět do auta a se zhasnutými světly ujíždějí z místa vysokou rychlostí. A pak... ŠOK! Někoho srazili! Co dělat? Kus od mrtvoly najdou kufřík se dvěma miliony eur. Rozhodnou se poměrně rychle – těla se zbaví a peníze si nechají. Záhy ovšem zjistí, že neznámý muž na místo přišel, aby přinesl výkupné za svou unesenou dceru. Ta je posléze nalezena zavražděná. A její vrah už je zlodějíčkům na stopě… Lucie Henebellová, vyšetřovatelka a čerstvá maminka, je pevně odhodlána ukončit počínání tohoto monstra. Zvlášť když byla právě unesena další dívka… Pokud si chcete číst před spaním, této knize se vyhněte, hrozí vám noční můry! Ale jestli si chcete přečíst opravdu dobrý thriller, tento je sázka na jistotu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Tereza Formánková
Tento autor je pro mě už sázka na jistotu, když chci sáhnout po drsném a akčním thrilleru. Jako tomu bylo i u této novinky. A opět to byla smršť! Dva chlapíci, dopálení, že přišli o práci, se rozhodnou pomstít svému bývalému zaměstnavateli a jednou v noci, sprejem v kancelářích, dají jasně najevo své rozhořčení. Plni adrenalinu si chtějí ještě “zařádit” v areálu a rychlou jízdou v autě se zhasnutými světly dovršit své rošťáctví. Náhle však jejich jízda končí, někoho totiž srazili. Ve tmě objeví muže, který střet s jejich vozem nepřežil. A poblíž jeho těla se válí kufr plný peněz! Dvojice mužů se rozhodne těla zbavit a peníze si nechat. Mají s nimi své plány, proto se domluví, že peníze na nějaký čas schovají a až se situace uklidní, rozdělí si je. Jenomže nic není tak, jak si domluvili, obzvlášť pokud se jedná o velkou sumu peněz! Vyšetřovatelka Lucie Henebellová, kterou můžeme znát z jiných autorových knih, ale se kterou se v této knize podrobně seznamujeme, se vrací po mateřské znovu do práce. Dostává se postupně i k případu, který souvisí se zmizelým kufrem peněz - ten totiž měl být výkupným v případu unesené dívky. A únosce si samozřejmě nárokuje “svoje” peníze zpět, takže dvojice chlapíků, co si peníze přisvojila, je v pěkném průšvihu. Příběh má opět pořádný spád, je místy až brutální, explicitní a plný nečekaných momentů. Určitě doporučuji a kdo autora ještě neznáte, zkuste začít třeba s touto sérií s vyšetřovatelkou Henebellovou.
Magda Závodná
Pokoj mrtvých je thriller v pravém slova smyslu. Pachatel je hodně zvracený, obětí je hodně a čtenáři je z toho úzko. Lucie Henebellová je mladá vyšetřovatelka, maminka dvojčátek, a z mého pohledu děsně inteligentní žena, která ví absolutně všechno. Šéf ji miluje a v ničem ji vlastně neodporuje, což se v detektivkách fakt nestává. Příběh začne tím, když dva muži srazí na cestě třetího a ten má u sebe značný obnos peněz, který má sloužit jako výkupné. Toto nemůže dopadnout dobře a zrudný pachatel chce své peníze za každou cenu zpět. Jak cely příběh dopadne a jsou oběti zachráněny? Lucie pátrá a v závěru zůstává na všechno sama a i ona se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Četlo se mi to docela těžko a občas jsem příběh nechápala a musela se vracet. Závěr jsem četla asi 3x, abych si poskládala, jak to vlastně dopadlo. Nenadchlo, neurazilo, spíš průměr. Za knihu v rámci spolupráce děkuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Franck Thilliez

Franck Thilliez

Franck Thilliez (* 1973) je jedním z nejčtenějších francouzských autorů. Hned za svůj románový debut byl v roce 2004 nominován na cenu SNCF pro nejlepší thriller. V roce 2007 s románem La Chambre des morts nominaci proměnil ve vítězství a získal za něj i cenu čtenářů Quai du thriller. Od té doby se psaní věnuje na plný úvazek. Ve svých knihách se nevyhýbá násilí či temným stránkám francouzské koloniální minulosti. Z jeho titulů slaví největší úspěch thrillery s neortodoxní dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem – jejich třetí případ v knize Syndrom E se okamžitě stal bestsellerem a dočkal se publikace ve více než 15 zemích. Thilliez už napsal skoro dvě desítky románů, které svým napínavým zpracováním aktuálních témat nepřestávají čtenáře fascinovat.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM