EN

Tomáš Petreček: Limitům vstříc

Tomáš Petreček, Tereza Krumpholzová

5,0
( 3 )

Biografický rozhovor se známým horolezcem a extrémním sportovcem
Horolezec, který vystoupal na Gašerbrum I a II, pokoušel se o vrcholy K2, Dhaulagiri nebo Nanga Parbat. Dlouholetý profesionální hasič. Pravidelný účastník extrémních závodů Adventure Race. Tomáš Petreček v osobním i profesním životě nashromáždil tolik nevšedních zkušeností, že má skutečně o čem vyprávět. V otevřeném rozhovoru se o tomto sportovci posouvajícím limity dozvíte první i poslední. A dojde i na místa a zážitky, které skutečně berou dech.

Detailní informace

Ilustrátor Tomáš Petreček
Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788026443674
Datum vydání 26.09.2022
Věk od 15
Formát 195x255 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,803
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Psal se rok 2012 a já poprvé vystoupil z letadla v Nepálu a brzy stál před osmitisícovkou, kterou jsem dosud znal jen z fotek a knížek.“

Tomáš Petreček je horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, a to včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulágirí. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo v kajaku, aniž by prospali noc. Ve svých vzpomínkách a v otevřeném rozhovoru, který s ním vedla reportérka a moderátorka Tereza Krumpholzová, se věnuje probdělým nocím na pokraji vyčerpání, těžkým rozhodnutím v základním táboře i pod vrcholem, tomu, co jej nutí neustále hledat nové výzvy, nebo třeba otázce, jak sladit „normální život“ a adrenalinové vypětí expedic.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tomáš Petreček

Tomáš Petreček

Horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulagiri. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo kajaku, aniž by prospali noc. Mezi jeho největší úspěchy patří první místo ve světovém poháru a čtvrté na prestižním mistrovství světa na ostrově Reunion. Pravidelně vítězí v republikových soutěžích v přírodních vícebojích. Žije ve Slavkově u Opavy. 
Zobrazit profil autora

Tereza Krumpholzová

Tereza Krumpholzová

Reportérka a moderátorka, od roku 2013 pracuje v České televizi, v regionální redakci v Ostravě. Ráda se ptá i naslouchá, divákům ve svých reportážích nejčastěji zprostředkovává témata ze zdravotnictví a sociální oblasti. Vystudovala speciální pedagogiku, už na vysoké škole ji to ale více táhlo k novinařině a psala články pro Deník. O několik let později se připojila k investigativnímu týmu Janka Kroupy a Josefa Klímy a dva roky natáčela pro pořad Na vlastí oči. Když má volno, utíká z města do hor, kde nabírá energii. Ráda cestuje.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM