EN

Obřad

Carmen Mola


Temperamentní policistka na stopě mrazivých rituálních vražd
Temná rituální vražda po sedmi letech opět otřásla celým Madridem. Obětí trýznivého zločinu se stala další mladá žena, která měla těsně před svatbou. Tehdejší pachatel byl dopaden a dosud si odpykává trest, takže existují jen dvě možnosti: buď má následovníka, anebo je uvězněn nevinný. Ve strachem svíraném městě čeká inspektorku Elenu Blancovou největší výzva její kariéry. Podaří se jí rozplést případ, jehož kořeny vedou do nejtemnějších koutů lidské mysli?
Získaná ocenění:
Premio Planeta de Novela, 2021, španělská literární cena pro původní nepublikovaný román psaný ve španělštině

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název La Novia Gitana
Původní jazyk španělština
Překladatel Anna Melicharová
Počet stran 352
EAN 9788076624542
Datum vydání 30.01.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice TOP thriller
Hmotnost 0,452
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Seznamte se, Elena Blancová – přes den policejní inspektorka pronásledovaná minulostí, v noci femme fatale se slabostí pro grappu a karaoke. Se svým týmem musí vyřešit nebývale brutální vraždu ženy, která měla těsně před svatbou. K podobně rituálnímu zločinu došlo i před sedmi lety, jenže pachatel si dosud odpykává trest. Existují tedy dvě možnosti: buď má následovníka, anebo je uvězněn nevinný. Ve strachem svíraném Madridu to začíná vřít a Elenu čeká nejedna horká chvilka.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Marie Vlásková (@books._.by._.m)
Elena Blancová je svérázná policistka. Konkrétně vedoucí inspektorka na Oddělení Analýzy Případů (OAP). Rozebírá se vražda dívky, která se měla vdávat. Její vražda proběhla opravdu krutým způsobem, ale nejzajímavější je to, že před sedmi lety takto zabili její sestru. Vrah její sestry je ovšem ve vězení. Má tedy vrah následovníka nebo policie tehdy udělala chybu a ve vězení sedí nevinný člověk už 7 let? Tímto případem se zabývá celé OAP a ještě mladý policista, kterého Elena k OAP přivedla. Tento policista trval na tom, že chce u případu být. No nebudu lhát, tento policista mi taky pěkně lezl na nervy. Ale jinak mi všechny postavy sedly. Elena si mě získala hned. Kniha začala velmi dobře. Byla záživná a stránky mizely pod rukama. Pak nevím proč, ale knížka jakoby se trošku zastavila. Zkrátka prostředek knihy mi přišel trošku pomalejší, ale potom ke konci se to zas rozjelo a to hodně. Ten konec byl teda mazec. Napůl čekaný a napůl nečekaný. Celá ta zápletka kdo je vlastně vrah byla doopravdy skvělá. Rituální vraždy, zkorumpovaná policie, rasismus ze strany policie, to vše v knize je rozebíráno. K tomu to podkresluje prostředí Madridu a romské klany. Určitě bude další díl, který si přečtu a teď možná přijde na řadu lehčí SPOILER. Věřím, že další díl bude o dark webu a konkrétně o mučení dětí a hodně to bude souviset s naší Elenou a já věřím, že to bude pecka! Dark web je za mě strašně nebezpečná věc a já se těším, až se tohle téma bude zpracovávat a dostávat více do knih.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Carmen Mola

Carmen Mola

Carmen Mola je španělská autorka detektivních románů. Obrovský zájem vzbudila v roce 2018 svým debutem Obřad (La novia gitana) s hlavní postavou policejní komisařky Eleny Blancové. Po třetím pokračování série vyšel samostatný thriller s názvem La Bestia (Bestie), který okamžitě strhl žebříčky bestsellerů. Když v roce 2021 získal literární cenu v soutěži Premio Planeta s vysokou finanční odměnou, rozhodli se skuteční autoři odkrýt svou identitu: za pseudonymem Carmen Mola stojí trojice spisovatelů a scenáristů Jorge Díaz, Agustín Martínez a Antonio Mercero.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM