EN

Sundat se jak fénix

Martina Babišová


Novela divoká jako večírek na vzducholodi Hindenburg
Ráčkující raperka Ema touží být nejlepším člověkem na světě, místo toho ale naskočí na kariérní tobogán mířící do cíle úspěch. Na jeho konci však hrozí utonutí ve slávě, úzkosti a sponzorské vodce. Podlehne Ema tlaku zrychlující se doby a sociálních médií? Kam mezitím zmizela láska? A kam milovaná babička? Literární debut herečky Martiny Babišové je zábavnou, cynickou a autentickou generační výpovědí, která bez milosti ukazuje vzlety a pády jedné mileniálské outsiderky.

Detailní informace

Žánr novela
Jazyk čeština
Počet stran 168
EAN 9788026511151
Datum vydání 16.03.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,208
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Novela Sundat se jak fénix vypráví příběh autorčina alter ega, zpěvačky Emy. Je svého druhu vtipnou a ostrou generační výpovědí a týká se problémů a úzkostí, kterým dnešní třicátníci často čelí. Je záznamem o tom, jak nás doba žene do větších a větších výkonů, zprávou o tom, jakou srovnávací pastí jsou sociální sítě a média, kdy náš obraz v nich často považujeme za důležitější než to, jaký je náš svět reálně je, a jak se, pokud nedosahujeme úspěchů a permanentního „štěstí“, považujeme za méněcenné.

Měla by Ema snazší život, kdyby místo rapu zpívala pop, nechala si narovnat vlasy a mluvila o tom, že ráda peče a vaří? A stačilo by na to pár plastik nebo by to chtělo i lobotomii?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Martina Babišová

Martina Babišová

Martina Babišová vystudovala hereckou akademii Bow Street Academy of Screen Acting v Dublinu. Hrála v několika českých a zahraničních filmech a seriálech. První ocenění jí přinesl studentský film Visitor. Dále na sebe výrazně upozornila rolí v komedii Shoky a Morthy: Poslední velká akce či v dramatu Minuta věčnosti, kde ztvárnila hlavní roli po boku Jiřího Langmajera. Martina ovládá několik jazyků, má certifikát v neozbrojeném kaskadérství, píše pravidelně fejetony pro ženské časopisy, vyvíjí vlastní seriály se silnými a nedokonalými ženskými hrdinkami. Miluje deskové hry, čarodějnice a binge-watching seriálů o narkotrafikantech. Sundat se jak fénix je její literární debut.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM