EN

Cibulkův kalendář pro pamětníky 2023

V pořadí už 15. Cibulkův kalendář pro pamětníky, tentokrát ve znamení 100. narozenin rozhlasu.

Aleš Cibulka


Dvaapadesát týdnů, dvaapadesát unikátních fotografií, dvaapadesát zajímavostí o životě hvězd pamětnických filmů a tentokrát i o zákulisí rozhlasu.
Tradiční Cibulkův pamětnický kalendář tentokrát potěší nejen všechny milovníky starých českých filmů, ale i rádia. Proč? Přesně před 100 lety se totiž u nás začala psát historie tohoto nesmrtelného média. Československo se tehdy stalo druhou evropskou zemí, která měla řádné rozhlasové vysílání. Proč se první den vysílání ozval v éteru štěkající zmoklý pes? Kdy nás prvně uložil ke spánku skřítek Hajaja? Který moment zničil kariéru Vlasty Buriana? To všechno se tu dozvíte…

Detailní informace

Ilustrátor Martin Vavřík
Jazyk čeština
Počet stran 68
EAN 8594050433816
Datum vydání 11.08.2022
Věk od 15
Formát 220x200 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,216
Typ Kalendář, diář
Vazba publikace vázané spirálou

V pořadí již patnáctý Cibulkův pamětnický kalendář tentokrát potěší nejen všechny milovníky starých českých filmů, ale i rádia. Právě rozhlas totiž bude hrát v novém kalendáři hlavní roli. Proč? Přesně před 100 lety, 18. května 1923, se totiž u nás začala psát historie tohoto nesmrtelného média. A máme být na co pyšní, vždyť Československo se po Velké Británii stalo teprve druhou evropskou zemí, která měla řádné rozhlasové vysílání.

Jak ale potěšit příznivce rádia a nezklamat přitom ty, kteří mají rádi herecké hvězdy? Jednoduše. Naše milované ikony totiž zářily nejen na divadelních prknech či plátnech kin, ale i v éteru. Budete tedy mít jedinečnou šanci vidět Oldřicha Nového, Vlastu Buriana, Otomara Korbeláře, Růženu Naskovou, Natašu Gollovou, Adinu Mandlovou a mnohé další osobnosti tentokrát netradičně u rozhlasového mikrofonu. Budete mít možnost podívat se do zákulisí studií slavného sídla rádia na Vinohradské 12, společně projdeme i významná česká historická data, ovšem rozhlasovou optikou.

Proč se první den vysílání ozval v éteru štěkající zmoklý pes? Jak rozhlas získával před sto lety nové koncesionáře? Kdy nás prvně uložil ke spánku skřítek Hajaja? Ke komu promlouvali na Štědrý den roku 1937 pánové Čapek a Křižík? Jakou větou moderátor Mančal rozpoutal Pražské povstání? Který moment zničil kariéru Vlasty Buriana? A v jaké době vystupovaly v reportážích i krávy? To všechno se tu dozvíte…

A ještě jedno překvapení: poslouchejte každou neděli mezi 14. a 16. hodinou na Českém rozhlase Dvojka Nedělní Kolotoč Michala Jagelky. Jeho součástí totiž bude po celý rok 2023 společné otáčení kalendáře. Nový týden jako by v éteru ožil, a to, co si na stránce kalendáře přečtete a prohlédnete, si ve vysílání rovnou i poslechnete! Jsme tedy prvním kalendářem v historii, kterým je možné nejen listovat, ale který si můžete i poslechnout. Jak by ne, vždyť rozhlas slaví narozeniny!

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Aleš Cibulka

Aleš Cibulka

Aleš Cibulka (* 1977) je televizní a rozhlasový moderátor. V roce 2016 se stal v anketě Týtý třetím nejoblíbenějším průvodcem zábavných pořadů. Patnáct let působil v České televizi, pět let pak v TV Barrandov. Od roku 2000 moderuje na vlnách Českého rozhlasu Dvojka (talk show Tobogan). Každý rok vychází Cibulkův kalendář pro pamětníky, už čtvrtého dílu se dočkala jeho publikace Černobílé idoly, knih o Nataše Gollové se prodalo více než 180 000 kusů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM