EN

Proti srsti

Klára Mandausová


Každá se nenarodí jako kočka
Co chybí ženě s úspěšnou kariérou a neúspěšnými vztahy? Kočka! Macour z útulku není ale ledajaká kočka. Intrikuje, manipuluje, neustále Miluně žvaní do života a snaží se ze své paničky udělat… prostě kočku. Zatočí se všemi hraboši, najde Miluně toho pravého a naučí ji konečně přemýšlet kočičím způsobem? Obě jsou součástí příběhu o lásce k sobě i druhým, veterinářích a věcech, které občas neprobíhají podle našich představ. Vlastně většinou.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788026724759
Datum vydání 18.05.2023
Věk od 18
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,26
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Po čem vlastně ženy touží? Zatímco Macour ke spokojenosti potřebuje plné břicho a klid, nová majitelka této svérázné kočky by ráda našla toho pravého. Jenomže místo lásky buduje kariéru a když zatouží po něčí blízkosti, pořídí si kočku z útulku, která si na přítulnost zrovna moc nepotrpí. Raději intrikuje, manipuluje lidmi a ironicky komentuje dění kolem sebe. Miluna však její rady neslyší, a tak na všechno musí přijít sama. Macour je pro ni nakonec spojencem, dokáže jí otevřít oči a konečně z ní udělá kočku s vlastním názorem. Každá žena si přece zaslouží skvělého muže. A každá kočka má nárok na dobrého veterináře a majitelku, která jí nebude dělat ostudu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Klára Mandausová

Klára Mandausová

Klára Mandausová  je novinářka, literární redaktorka a spisovatelka. Proti srsti je její desátá kniha. Vydala také román Odměna za nevěru, sbírky fejetonů My dokonalé a Holky s voctem, podílela se na knize Dobro a zlo 21. století, ve které vedla rozhovor s teologem Markem Váchou, a opatřila texty monografii botanické malířky Pavlíny Kourkové Duše květů. V dětství byla k zastižení nejčastěji v knihovně. Do dvaadvaceti byla přesvědčená, že se z ní stane učitelka, nejspíš aby mohla psát alespoň po tabuli, ale v žádné škole pro ni nebylo místo. Po studiu na VŠE proto zamířila do MF Dnes. Během psaní o ekonomice se jí narodila dcera Kristina. Později vyměnila práci v deníku za lifestyle Marianne a magazín Forbes. Od roku 2022 působí v nakladatelství Mladá fronta. Vedle své rodiny, vtipných mužů a veselých kamarádek miluje lesy, hory, galerie, kavárny u řeky, historické části měst a zvířata, obzvlášť zlatého retrívra Arnošta a skupinu kocourů, které s dcerou postupně adoptovaly z útulků. Ráda říká, že s laskavostí nejdál dojdeš a na lásce stojí svět.  
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM