EN

Všechny květy Paříže

Sarah Jio


Dva ženské osudy spojené tajemstvím z okupované Francie
Američanka Caroline se po nehodě probouzí se ztrátou paměti v Paříži a snaží se rozklíčovat mlhavé vzpomínky na dřívější život. Nepoznává sama sebe ani byt, v jehož zdi objeví tajemné dopisy. Ty o sedm desetiletí dříve sepsala mladá vdova Céline, která byla během druhé světové války nucena s dcerkou a svým otcem opustit rodinné květinářství. Obě ženy hledají způsob, jak uniknout z tíživé reality. Na proslulé ulici rue Cler se může stát cokoliv. Celá Paříž je totiž plná příběhů nejen o lásce.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název All the Flowers in Paris
Původní jazyk angličtina
Překladatel Markéta Jansová
Počet stran 296
EAN 9788026726227
Datum vydání 14.03.2024
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,29
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Když se Američanka Caroline po nehodě probudí v pařížské nemocnici, zjišťuje, že přišla o paměť. Nezná vlastní identitu a minulost se jí vrací jen v mlhavých vzpomínkách, které nedávají smysl. Později ve zdi bytu na ulici Rue Cler objeví dopisy z druhé světové války, jejichž autorkou je mladá vdova Céline. Odkrývá tak tajemství z okupované Francie, které jí pomůže pochopit vlastní úděl. Zatímco Caroline musí rozklíčovat svůj život, Céline v minulosti čelí válečné realitě, opouští rodinné květinářství a hledá před nacisty útočiště pro sebe i dcerku. Obě ženy prožívají příběh, který je nejen o lásce, ale také o nečekaných nástrahách osudu a především o mateřství.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Lenka Zajíčková
Sarah Jio je velice oblíbenou americkou autorkou romantických příběhů. Vždycky toužila žít v Paříži, což se jí zatím nesplnilo, tak napsala příběh, který nás do ní zavede. Odehrává se ve dvou časových linkách. V přítomnosti poznáváme Carolin, ženu, která se jednoho dne vzbudí po těžké autonehodě a zjišťuje, že si nic nepamatuje. A když už má pocit, že se jí ve vzpomínkách cosi vybavuje, nedokáže to rozklíčovat. Ve svém bytě se cítí jako cizinec, hlásí se k ní lidé, které nezná a je z celé situace zmatená. Přesto se střemhlavě neváhá zamilovat do muže, který se jí připletl do cesty. V historické lince se přeneseme do květinářství, které provozuje otec s ovdovělou dcerou. Společně s vnučkou žijí spokojený život ve voňavé a temperamentní Paříži. Mají velice pestrou klientelu od obyčejných zákazníků po lukrativní a bohaté lidi. Bohužel je Evropa ve válce a Céline s dcerkou a otcem musí být na pozoru. Mají totiž židovské předky... Čtenáře čeká příběh plný lidského odhodlání, vytrvalosti, houževnatosti, statečnosti a hlavně síly se nevzdat. Každá z postav je uvnitř velice silná a nenechá se zlomit. Ať je to boj s pamětí nebo snahou utéct před válkou. Střídáním linek se rozplétá velice dramatický příběh, který je protknutý romantikou a určitým klišé, které do tohoto žánru asi už patří. Já jsem se na tento příběh moc těšila, protože kombinace historie a současnosti je teď v knihách velice populární. Bohužel si mě moc nezískal. Caroline pro mě byla těžce uchopitelná a pochopitelná, protože její jednání mi přišlo zpočátku dost divné. Postupně, když začala odhalovat minulost osob, které poznala, už byl příběh čtivější. Historická linka byla mnohem propracovanější a možná, kdyby autorka psala pouze o Céline a jejím osudu, byla bych spokojenější. Za pár týdnů nebudu vědět o čem kniha byla. Každopádně knihu doporučuji těm, kteří si u čtení chtějí zarelaxovat a nechtějí moc přemýšlet.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Sarah Jio

Sarah Jio

Sarah Jio je americká spisovatelka, blogerka a novinářka, která působila v médiích The New York Times, Marie Claire, Glamour či SELF. Na rozhlasové stanici NPR moderovala pořad Morning Edition. Její romány byly přeloženy do téměř třiceti jazyků. V nakladatelství Motto vyšly knihy Láska z deníku, Vzpomeň si na lásku a Napiš si svůj šťastný konec. V románu Všechny květy Paříže autorka kombinuje příběh ze současnosti a druhé světové války. Sarah Jio žije v americkém Seattlu s manželem, šesti dětmi a několika psy.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM