EN

Když slova zachraňují životy. První český knižní rozhovor s policejním vyjednavačem!
Sebevraždy, vyhrocené konflikty, zadržování rukojmích… to vše je pro policejního vyjednavače denním chlebem. Policista Karel Pošíval je jedním z těch, kteří zachraňují lidské životy nasloucháním a mluvením. V otevřeném rozhovoru vypráví o svých nejzajímavějších případech, vysvětluje techniky vyjednávání a ukazuje, jak je využít i v běžných situacích. Poznejte zblízka práci policejního vyjednavače a zjistěte, jak mohou různé vyjednávací postupy obohatit i váš život!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 232
EAN 9788026449089
Datum vydání 28.09.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,442
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Sebevraždy, vyeskalované konflikty, zadržování rukojmí, barikádové situace...málokdo se s těmito temnými stránkami naší současnosti potkává častěji než policejní vyjednavači. A zároveň málokdo má takovou šanci jako oni zvrátit jejich průběh a změnit zlý sen v řešitelnou situaci.

Karel Pošíval je jedním z těch, kteří se snaží zachránit lidem život nasloucháním a mluvením. Dlouhá léta je policejním vyjednavačem u pražské zásahové jednotky a koordinátorem pražského týmu policejních vyjednavačů. V knižním rozhovoru vypráví o svých nejzajímavějších případech, vysvětluje metody a techniky vyjednávání (jejichž výčtu dominuje lidskost a autentičnost, práce s emocemi, aktivní naslouchání, pomoc se zachováním si vlastní tváře). Představuje umění vyjednávat jako mocný nástroj, dovednost uplatnitelnou nejen ve vypjatých krizových situacích, ale i v běžných vztahových konfliktech a v úspěšném podnikání.

Po přečtení knihy dost možná pochopíte, že vyjednávací techniky a strategie ve vaší firmě, vašem týmu, vaší rodině, vašich vztazích citelně pokulhávají...A že naučit se něco málo od Karla Pošívala, může váš život citelně zlepšit.

„Karel Pošíval knihou Vyjednavač významně přispěl oboru krizového vyjednávání, a to nejen v České republice. Jeho zkušenosti z reálného života policejního vyjednavače v první linii dávají legitimitu a váhu jeho klíčovým poznatkům o četných výzvách, které vyjednávání v krizových situacích obnáší. Ještě podstatněji jeho praktické rady slouží k lepšímu pochopení motivací aktérů, což pomáhá odhalit nejlepší přístup k zajištění jejich nenásilné spolupráce.  Zatímco jen málokdo se někdy zúčastní podobných incidentů na hraně života a smrti, Karlovy poznatky týkající se mezilidské komunikace mají rozsáhlou použitelnost při řešení široké škály konfliktů v běžném životě. Karel je opravdový "zachránce životů", jeho znalosti, dovednosti a postřehy jsou důležité pro všechny vyjednavače. Ti by jim měli pozorně naslouchat a poučit se z nich.“

Gary W. Noesner

zakládající Šéf krizové vyjednávací jednotky FBI (ve výslužbě)

„Karlova kniha nabízí osvěžující a zároveň klinický přístup k problematice krizového vyjednávání. Přináší syrový a pravdivý vhled do často tajemného světa krizových vyjednavačů a ukazuje široký rozsah uplatnění jejich dovedností v běžném životě. Vyjednavač zaujme a obohatí každého čtenáře, a zároveň poskytne detailní vysvětlení o klíčové roli komunikačních nástrojů v procesu krizového vyjednávaní. Bude tak velmi užitečnou knihou pro všechny, kteří se chtějí blíže věnovat vyjednávacím dovednostem.“

Matt Todd, PhD

Bývalý stálý člen národní jednotky pro krizové vyjednávaní a záchranu rukojmích (HCNU) Spojeného Království

„V této knize přední český vyjednavač Karel Pošíval poodhaluje nástroje a dovednosti, které ve své práci využívají elitní policejní složky po celém světě. Karel své bohaté zkušenosti sdílí velmi srozumitelnou, angažující a lidskou formou, což knížku činí vhodnou nejen pro profesionální vyjednavače, ale také pro každého, kdo chce pochopit, jak elitní vyjednavačské dovednosti mohou zachraňovat životy, upevňovat vztahy a vést ke zlepšené komunikaci a lepším výsledkům. Pokud si letos přečtete jen jednu knihu o vyjednávaní, měla by to být tato.“

Prof. Adam Dolník, PhD

bývalý hlavní expert na vyjednávání mezinárodních únosů u Protiteroristického Centra OSN (UNCCT) v New Yorku (United Nations Counterterrorism Center)

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Kateřina Mandulová
Práce policejního vyjednavače je i díky mnoha filmům a knihám zahalena z jedné strany aurou tajemství a z druhé strany hrdinským étosem. I když není fér obojí jen tak tomuto povolání odejmout, není za tím tolik magie, jak se na první pohled zdá. Což v knize odhaluje právě elitní policista Karel Pošíval, který se vyjednáváním s osobami v krizových situacích zabývá již mnoho let. Kniha přibližuje příklady z praxe v policejní práci, ale ve stejné míře i v komunikaci v mezilidských vztazích a na pro většinu pochopitelných příkladech ukazuje různé techniky vyjednávání i komunikace. Neočekávejte návody k perfektní manipulaci s druhým člověkem, ale čtenář dostane šanci zamyslet se nad vlastním vystupováním k druhým. A hlavně možnost jej v konkrétních krocích vybrousit.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Karel Pošíval

Karel Pošíval

Karel Pošíval pracuje od roku 2001 u pražské policie. Začínal na místním oddělení ve čtvrtém pražském obvodě, pokračoval na oddělení hlídkové služby, odkud přešel k zásahové jednotce. Tady získal specializaci policejní vyjednavač. Tuto specializaci vykonává 17 let. V posledních letech řídí a metodicky vede tým pražských policejních vyjednavačů, což je jeho hlavní pracovní náplň. Pořádá pravidelné semináře pro policisty i zájemce z civilního sektoru v oblasti krizové komunikace a vyjednávání. Jeho snahou je lidem předat principy, které mají zásadní podíl na tom, že jsou policejní vyjednavači úspěšní při řešení krizových situací, jako jsou případy sebevražedného jednání, zadržování rukojmí nebo barikádové situace. Principy, které vycházejí z respektu, úcty, klidu, zájmu o druhého, trpělivosti a flexibility.
Zobrazit profil autora

Recenze

knihydobrovsky.cz - V čem spočívá práce policejního vyjednavače

„Práce policejního vyjednavače je i díky mnoha filmům a knihám zahalena z jedné strany aurou tajemství a z druhé strany hrdinským étosem. I když není fér obojí jen tak tomuto povolání odejmout, není za tím tolik magie, jak se na první pohled zdá. Což v knize odhaluje právě elitní policista Karel Pošíval, který se vyjednáváním s osobami v krizových situacích zabývá již mnoho let. Kniha přibližuje p...
NAPIŠTE NÁM