EN

Finanční plánování a likvidita

Martin Landa


Lépe pozdě než vůbec...
Publikace je určena finančním manažerům, controllerům, manažerům na středním a vyšším článku řízení a podnikatelům, kteří chtějí porozumět nástrojům aktivního řízení platební schopnosti a finančních toků v podnikové praxi. Metodika sestavení strategického finančního plánu začíná definicí hlavního cíle operativního finančního řízení, výkladem problematiky peněžních toků ve vztahu k produkční činnosti a k financování aj.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788025114926
Datum vydání 01.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,343
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Publikace je určena:

- finančním manažerům, controllerům

- manažerům na středním a vyšším článku řízení

- podnikatelům, kteří chtějí porozumět nástrojům aktivního řízení platební schopnosti a finančních toků v podnikové praxi

V publikaci naleznete zásady:

- analýzy likvidity a cash flow

- řízení pracovního kapitálu

- finanční strategie a finanční politiky

- strategického finančního plánování

- operativního finančního plánování

Nezapomeňte, že podnik je „stroj na peníze“! Tak bychom mohli charakterizovat hlavní poselství předkládané publikace. Hned od prvních kapitol v ní peníze představují ústřední téma. Čtenář se dozvídá, jak určit, zda podnik má či nemá dostatek peněz, jinak řečeno, zda je či není likvidní. S odpovědí na předestřenou otázku se však autor nespokojí a v navazujících kapitolách důsledně odkrývá všechny hlavní souvislosti podnikových peněžních toků. Dokazuje, že současná ani budoucí likvidita podniku není věcí náhody, nýbrž výsledkem důsledného finančního plánování, které svým peněžním vyjádřením převádí na společného jmenovatele nesourodé věcné údaje o předpokládané činnosti podniku. V důsledku toho lze obsáhnout všechny podstatné rysy žádoucího chování tak složitého systému, jakým je podnik, a usilovat o vzájemné sladění všech podnikových procesů. Obecný postup finančního plánování vhodně dokumentuje případová studie. Ta se jako červená nit line celou knihou a srozumitelnou formou na konkrétních číslech ukazuje, jak se podnikovou činností generují peněžní toky.

Ing. Ladislav Šiška, Ph.D.

Katedra podnikového hospodářství

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM