EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Osmdesátky!

Martin Ježek


Hudba, trendy, historické milníky. Zpátky do 80. let!
Osmdesátá léta zažila renesanci díky netflixovému hitu Stranger Things – a že se během nich zrodila nejedna podivnost! Tahle stylová publikace dýchá dobovou atmosférou a užijí si ji nejen pamětníci, ale i ti, pro které jsou osmdesátky tak trochu bizarní prehistorií. Najdete v ní tunu hudby, filmů, trendů, módních kreací i zásadních událostí. Nastupte do stroje času a pořádně se připoutejte, čeká vás cesta do nitra desetiletí, které navždy změnilo tvář moderního světa.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026449478
Datum vydání 19.10.2023
Věk od 14
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,826
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Tohle desetiletí byla jízda! Kdyby v roce 1980 někdo prohlásil, že za deset let už nebude stát Berlínská zeď, na hranicích nebudou dráty, na Západ se bude jezdit bez výjezdní doložky a v čele státu bude Václav Havel, blízcí dotyčného by propadli vážným obavám o jeho duševní zdraví. Na začátku dekády tomuto vývoji nic nenasvědčovalo. Většina obyvatel byla smířena s tím, že prožijí život v reálném socialismu a naučila se s realitou docela dobře zacházet.

Ve světě mezitím ambiciózní ženy oděné do lesklých barevných oblečku a posílené hodinami aerobiku razantně vstoupily do světa managementu. Michael Jackson poprvé předvedl svůj pověstný moonwalk, král Karel III., tehdy ještě princ Charles se nešťastně oženil s lady Dianou Spencerovou a tam na východě, v Moskvě, pomalu, nenápadně začaly povolovat ledy.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Martin Ježek

Martin Ježek

Od roku 1990 působí v médiích a nakladatelstvích s ekonomickou a zdravotnickou tematikou jako technický redaktor, odborný redaktor, editor, šéfredaktor i mediální poradce. Má praxi ve všech typech médií od zpravodajů přes celostátní časopisy až po deníky, v současné době pracuje mj. jako šéfredaktor v nakladatelství Extra Publishing nebo vedoucí redaktor periodika Zájmy strojvůdce. Editoval mnohé publikace nakladatelství BizBooks ze skupiny Albatros Media, je autorem knih Jak vyzrát na exekuce či Bylinková první pomoc, napsal také devět knih řady Můj rok.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM