EN

Café Groll

Jan Štifter


Poetický příběh lásky a vášně z jihočeských nevěstinců v období První republiky
Zatímco babičky vyšívaly Hradčany, děti u draní peří poslouchaly pohádky a slečinky z lepších rodin studovaly, jak se stát spořádanou ženuškou... v Café Groll zatáhli závěsy, aby mohl začít další z nespoutaných šantánových večírků. Legendární českobudějovický nevěstinec ožívá v příběhu o lásce a touze z počátku 20. století. Nechte se hýčkat bordelmamá Vlastou Holubovou a odhalte tajemství Anny Václavíkové, nejkrásnější ze všech jejích dívek!

Detailní informace

Ilustrátor Ondřej Dolejší
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788076018082
Datum vydání 10.04.2023
Věk od 18
Formát 116x164 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Tvář
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Próza úspěšného autora Jana Štiftera se tak jako většina jeho knih odehrává v Českých Budějovicích, tentokráte v roce 1920, kdy mladý lékař dostane za úkol lékařský dohled nad lehkými dívkami a seznamuje se s jejich životy. Naváže vztah s jednou z nich, krásnou Annou Václavíkovou z vyhlášeného podniku Café Groll v kasárenské ulici. Jako vždy u Jana Štiftera, jeho prózy přecházejí mezi různými časovými obdobími, udržují si atmosféru napětí i tajemna a současně podávají dojemné lidské příběhy. Café Groll poprvé vyšla v miniaturním nákladu v Českých Budějovicích, nakl. Pikador Books, 2016.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jan Štifter

Jan Štifter

Jan Štifter (* 1984) absolvoval kulturní dějiny na Univerzitě Pardubice. Působil v redakcích MF DNES a Lidových novin, v týdeníku MF Sedmička pracoval jako šéfredaktor. V roce 2013 založil lifestylový magazín Barbar! Za román Sběratel sněhu získal řadu ocenění, včetně Ceny čtenářů České knihy, novelu Café Groll adaptovalo Jihočeské divadlo. Ve Vyšehradu vydal též knihu povídek Světlo z Pauliny a venkovskou románovou kroniku Paví hody. Vedle prózy se věnuje odborným textům především z oblasti nejjižnějších Čech. V Trhových Svinech organizuje literární festival Svinenské čtení. S rodinou žije v Českých Budějovicích, s manželkou Evou mají čtyři děti.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM