EN

Beze spánku

Amanda Quick


Jedna noc dokáže změnit vše!
Před sedmi měsíci se Pallas, Talia a Amelia neznaly, dokud se jim nestal osudný jejich pobyt v hotelu Lucent Spring. Zemětřesení a požár částečně hotel zničily, ale ony si na pobyt v něm nepamatují. Nyní jsou tyto tři ženy blízkými přítelkyněmi a společně moderují podcast nazvaný Akta ztracené noci, kde vyšetřují odložené případy, a doufají, že se spojí s dalšími lidmi, kteří mohli mít podobný zážitek jako ony – zážitek, který nějak posílil psychické schopnosti již přítomné v každé ženě.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Sleep No More
Původní jazyk angličtina
Překladatel Daniela Čermáková
Počet stran 312
EAN 9788026922933
Datum vydání 14.03.2024
Věk od 18
Formát 120x195 mm
Nakladatelství Baronet
Hmotnost 0,371
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Amanda Quick přichází s prvním dílem nové vzrušující trilogie o ztracené noci, která navždy změnila tři ženy – ale na kterou si žádná z nich nepamatuje.

Před sedmi měsíci se Pallas Llewellynová, Talia Marchová a Amelia Riversová ještě neznaly, až do toho osudného pobytu v Hotelu Lucent Springs. Budova byla částečně zničena při zemětřesení a požáru, ale ženy si na dobu strávenou v ní vůbec nepamatují. Nyní, jako blízké přítelkyně, spolu natáčejí podcast s názvem Případy ztracené noci, v němž vyšetřují odložené případy, a doufají, že najdou další osoby, které snad mají podobné zážitky jako ony – zážitky, které podpořily paranormální schopnosti, jež každá z nich už měla.

Poté co obdrží tip na podcast, Pallas odcestuje do malého univerzitního městečka Carnelian v Kalifornii, aby prozkoumala opuštěnou psychiatrickou léčebnu. Otřesená temnou energií, kterou v budově vycítí, raději uprchne, když vtom ji zastaví jakási tmavá postava – z níž se vyklube záhadný informátor, který ji na ústav upozornil.

Ambrose Drake si je jistý, že se stal svědkem vraždy, ale jelikož nemá žádný důkaz, všichni si myslí, že jen trpí halucinacemi způsobenými extrémní spánkovou deprivací. Ambrose však ví, že se v Carnelianském spánkovém institutu stalo něco strašného tu noc, kdy tam byl. Sám však nedokáže najít žádný důkaz, a tak požádá Pallas o pomoc. Vzápětí Pallas zjišťuje, že i Ambrose přišel o noc, na kterou si nedokáže vzpomenout – a která možná nějak souvisí s tím, co se stalo Pallas.

Pallas a Ambrose se pustí do vyšetřování, a i když jsou obyvatelé městečka ochotní podělit se s nimi o to, co vědí, ukáže se, že někteří lidé z nich zas tak nadšení nejsou – a někdo je ochotný zabíjet, jen aby zabránil pravdě vyjít na světlo.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Martina Kovaříková
Příběh je zajímavý, rozvíjí zápletku z nové série knih, ale ten překlad 😖. Brrr vůbec se mi nečte dobře. Předchozí překlady do češtiny byly lepší. Jeden příklad “… jí znovu přeběhl mráz přes nervy.” Kdyby se nejednalo o mou oblíbenou autorku, tak bych knihu po 2 stranách zavřela.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Amanda Quick

Amanda Quick

Amanda Quick – Jayne Ann Castle Krentz – se narodila v roce 1948 v Kalifornii, vystudovala historii na univerzitě v Santa Cruz a magisterský titul z oboru knihovnictví získala v San Jose. Tam potkala svého budoucího manžela, inženýra Franka Krentze. Než začala psát své první romance, pracovala v univerzitní knihovně. Později se Krentzovi přestěhovali do Seattlu, kde žijí dodnes. Autorka, již dlouho považovaná za jednu z prvních dam romantické literatury, používala až sedm pseudonymů, v současné době se omezuje na tři – pod svým jménem Jayne Ann Krentz píše romány ze současnosti, romány odehrávající se v budoucnosti podepisuje svým dívčím jménem Jayne Castle, ale mezi čtenáři jsou nejoblíbenější její historizující romány uváděné pod pseudonymem Amanda Quick. Její příběhy, obvykle obsahující tajemnou zápletku, se prodávají více než skvěle – celkový náklad jejích knížek už překročil magickou hranici 35 milionů výtisků. Autorka zastává názor, že romantické příběhy tvoří v literatuře podmanivý, a proto velice důležitý prvek. Zejména pak historické příběhy o lásce, které naplňují samu podstatu slova „romantický“.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM