EN

Katerina

James Frey


To, co se děje v téhle knize, žádný mileniál nepochopí.
Paříž, rok 1992. Mladý Američan Jay sem přijíždí napsat knihu, která změní svět. Brzy zapadne do divokého životního stylu plného alkoholu, sexu a drog, seznámí se s krásnou modelkou Katerinou a bláznivě se do sebe zamilují. Společně pokračují v bouřlivé jízdě, která nemůže skončit dobře. Los Angeles, rok 2017. Jay je slavný, bohatý, ale vyhořelý spisovatel. Zdá se mu, že jeho život postrádá smysl. Z letargie ho vytáhne série záhadných zpráv na Facebooku a vtáhne ho zpátky do světa, odkud kdysi utekl.

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Původní název Katerina
Původní jazyk angličtina
Počet stran 296
EAN 9788074983542
Datum vydání 16.01.2020
Věk od 18
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,391
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Román Katerina velmi volně navazuje na Freyovu knihu Milion malých střípků, která počátkem milénia rozvířila literární i mediální vody. Syrový autobiografický memoár líčící propad do drogové závislosti, zločinu a následnou cestu k uzdravení byl literární kritikou i čtenáři přijat neobyčejně příznivě, stal se mezinárodním bestsellerem a na Amazonu byl jmenován knihou roku. Následovala ovšem mediální aféra, během níž Frey přiznal, že část příhod popsaných v knize si vymyslel.

Snad právě kvůli této kontroverzi přichází Frey se svým dalším románem po téměř dvou desetiletích – a i do něj vkládá zjevně autobiografické prvky. Děj se rozpíná mezi Paříží v roce 1992 a současností v Los Angeles. Jako mnoho mladých Američanů odjíždí Jay na rok do Paříže, kde touží napsat knihu, jež by vyšlehla jako plamen a spálila svět. Záhy ovšem zapadne do nejdivočejšího životního stylu, jaký si lze představit: sex, drogy a alkohol se valí jeho životem ve větším než velkém množství. Uprostřed té smršti potkává krásnou rusovlasou modelku, do níž se bláznivě zamiluje, a společně pokračují v divoké jízdě, která nemá šanci skončit dobře.

O pětadvacet let později je z Jaye slavný, bohatý, leč vyhořelý spisovatel. Má za sebou kontroverzi kvůli své předchozí knize a jeho život jako by postrádal smysl. Vtom se ovšem objeví série záhadných vzkazů na Facebooku, jež jako by ho znovu vtáhla do života, který kdysi opustil.

Román Katerina je psán stejně syrovým, úderným a nekonvenčním stylem jako Milion malých střípků. Frey zde podobně jako předtím rozostřuje hranici mezi fikcí a realitou a znovu hraje se čtenáři hru, na niž nezbývá než přistoupit.

Ke stažení

pdf Příloha.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
James Frey

James Frey

James Frey pochází z Clevelandu v Ohiu. Vystudoval historii na Denison University. Na svém kontě má vyjma knižních titulů i filmové scénáře. Prodal víc než dvacet milionů knih a jeho díla jsou vydávána ve čtyřiceti dvou jazycích. Je ženatý a žije v Connecticutu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM