EN

Rebelka

Rahaf Mohammed


Uteč, nebo zemřeš. Šokující svědectví ženy, která uprchla před islamistickým režimem i tyranskou rodinou.
Země oplývající nejmodernějšími technologiemi. Ale také absolutní monarchie a teokratická diktatura. To je Saúdská Arábie. Rahaf Mohammed se v osmnácti letech vzepřela represivnímu systému, ve kterém životy mladých žen řídí jejich otcové a bratři. Když se rozhodla utéct, nebylo pro ni již cesty zpět – v případě neúspěchu by ji čekala jistá smrt. Mrazivé vyprávění o její cestě za svobodou odhaluje otřesný příběh každodenního útlaku, násilí a zneužívání.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Rebel
Původní jazyk němčina
Překladatel Eva Kadlecová
Počet stran 296
EAN 9788026441304
Datum vydání 24.03.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,521
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Uteč, nebo zemřeš. Šokující svědectví ženy, která uprchla před islamistickým režimem i tyranskou rodinou.

Země oplývající nejmodernějšími technologiemi. Ale také absolutní monarchie a teokratická diktatura. To je Saúdská Arábie. Rahaf Mohammed se v osmnácti letech vzepřela represivnímu systému, ve kterém životy mladých žen řídí jejich otcové a bratři. Když se Rahaf rozhodla utéct, nebylo pro ni již cesty zpět– v případě neúspěchu by ji čekala jistá smrt. Mrazivé vyprávění o její cestě za svobodou odhaluje otřesný příběh každodenního útlaku, násilí a zneužívání.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Rahaf Mohammed

Rahaf Mohammed

Bylo jí osmnáct let, když se odhodlala k dramatickému útěku ze Saúdské Arábie. Aby si zachránila život, zmobilizovala přes svůj twitterový účet pozornost celého světa. Jako dcera politika byla Rahaf vychovávána podle despotického výkladu islámu, který nepřiznává ženám a dívkám prakticky žádnou svobodu. Díky veřejnému volání o pomoc na sociálních médiích v ohrožení života jí nakonec poskytla azyl Kanada, kde dodnes žije a obhajuje svobodu a práva žen.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM