EN

Rebelka

Rahaf Mohammed

5,0
( 1 )

Uteč, nebo zemřeš. Šokující svědectví ženy, která uprchla před islamistickým režimem i tyranskou rodinou.
Země oplývající nejmodernějšími technologiemi. Ale také absolutní monarchie a teokratická diktatura. To je Saúdská Arábie. Rahaf Mohammed se v osmnácti letech vzepřela represivnímu systému, ve kterém životy mladých žen řídí jejich otcové a bratři. Když se rozhodla utéct, nebylo pro ni již cesty zpět – v případě neúspěchu by ji čekala jistá smrt. Mrazivé vyprávění o její cestě za svobodou odhaluje otřesný příběh každodenního útlaku, násilí a zneužívání.

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Eva Kadlecová
Počet stran 296
EAN 9788026441304
Datum vydání 24.03.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,521
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Uteč, nebo zemřeš. Šokující svědectví ženy, která uprchla před islamistickým režimem i tyranskou rodinou.

Země oplývající nejmodernějšími technologiemi. Ale také absolutní monarchie a teokratická diktatura. To je Saúdská Arábie. Rahaf Mohammed se v osmnácti letech vzepřela represivnímu systému, ve kterém životy mladých žen řídí jejich otcové a bratři. Když se Rahaf rozhodla utéct, nebylo pro ni již cesty zpět– v případě neúspěchu by ji čekala jistá smrt. Mrazivé vyprávění o její cestě za svobodou odhaluje otřesný příběh každodenního útlaku, násilí a zneužívání.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Rahaf Mohammed

Rahaf Mohammed

Bylo jí osmnáct let, když se odhodlala k dramatickému útěku ze Saúdské Arábie. Aby si zachránila život, zmobilizovala přes svůj twitterový účet pozornost celého světa. Jako dcera politika byla Rahaf vychovávána podle despotického výkladu islámu, který nepřiznává ženám a dívkám prakticky žádnou svobodu. Díky veřejnému volání o pomoc na sociálních médiích v ohrožení života jí nakonec poskytla azyl Kanada, kde dodnes žije a obhajuje svobodu a práva žen.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM