EN

Opravdové zločiny 2

Zákulisí a detaily nejzásadnějších světových případů

Lucie Bechynková

5,0
( 1 )

Mrazivá nálož skutečných krimi případů. Pokračování bestselleru podle oceněného podcastu.
Vydejte se do nejtemnějších koutů lidské duše s vydatnou dávkou slavných zločinů, které jsou skrz naskrz nasáklé krví! Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás neochudí ani o ty nejmorbidnější detaily. Známé případy doplňují rozhovory s elitním kriminalistou i s lidmi z odvrácené strany zákona, kteří strávili podstatnou část života za mřížemi. Připravte si nervy – dostanou vážně zabrat.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788026443247
Datum vydání 25.08.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,55
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Milovnice zločinů Lucie Bechynková pro vás vybrala a zpracovala dalších devětatřicet děsivých mordů z celého světa. Snažila se vybrat takové případy, které vás čtenáře zaujmou stejně jako tomu bylo v první, veleúspěšné knize Opravdové zločiny.

Druhá kniha je obohacena o čtyři rozhovory s lidmi, kteří mají hodně co dělat se zločinem. Autorka si vybrala příběhy z obou stran zákona. Jsou zde sondy do života lidí, kteří zákon porušili a strávili tak nějaký čas za mřížemi a na druhé straně rozhovory s těmi, kteří naopak zákon hájí.

Opravdové zločiny získaly v roce 2021 cenu Autorský podcast roku 2020 a v roce 2022 tento titul znovu obhájily!

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Uživatelské hodnocení

Jana Slunečková
Já sama jsem před malou chvilkou knížku dočetla a ještě teď mě trochu mrazí v zádech. I když jsem na krimi příběhy zvyklá a podcast poslouchám pravidelně, tak to knižní zpracování doplněné fotkami s člověkem udělá divy. V knize se mi moc líbilo celkové zpracování, jsou zde krátké, úderné kapitoly, které se čtou prakticky samy. Nejvíce mi v hlavě utkvěly příběhy: Lindy Chamberlain, Luigi Longhi: The shampoo killer nebo třeba Ďábelský guláš. A samozřejmě nesmím zapomenout na prakticky všechny kapitoly, které se týkaly Warrenových. Zde byl v knížce popsán příběh rodiny Perronových, který Ed a Lorraine Warrenovi společně vyšetřovali. O tomto případu jsem v minulosti letmo slyšela, ale díky knize jsem se dozvěděla spoustu nových věcí o kterých jsem neměla ani tušení. 😮 Ohledně Warrenových je zde taktéž zmíněna velmi známá postava panenky Anabelle, Vlkodlak ze Southendu či Hřbitov Union. Takže pokud Vás zajímají nejen krimi případy, ale i nějaké to tajemno či duchařina, tak si v knížce přijdete také na své. Skoro na konci samotného čtení mě velmi mile překvapilo, že knížka je doplněna o urban legends. Kdyby někdo trochu tápal s tímto pojmem, tak se jedná o pověsti nebo mýty, zkrátka příběhy, které jsou předávány ústně či psanou podobou. Pokud znáte příběhy Černé sanitky, jde prakticky o totéž. Je zde například příběh s Krvavou Mary či příběh o Dárci ledvin. Jelikož mám urban legends skutečně moc ráda, tak mě tato kapitola opravdu překvapila a potěšila. ❤ Ve zkratce jsem z dalšího dílu Opravdových zločinů moc nadšená, knížku jsem přečetla jedním dechem a určitě se k nějakému příběhu během let vrátím a na knížku mi nebude sedat prach na poličce.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lucie Bechynková

Lucie Bechynková

Lucie Bechynková je nejen moderátorka a zprávařka na rádiu Evropa 2, ale také velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM