EN

Snoubenky smrti

Jean Christophe Grangé

5,0
( 2 )

Temná detektivka z předvečera druhé světové války od autora bestselleru Purpurové řeky
Krásné a bezstarostné. Takové jsou manželky nacistických pohlavárů známé jako Nevěsty. Zatímco v Evropě to vře, tyto dámy se nerušeně scházejí v berlínském hotelu Adlon na sklenku šampaňského. Brzy však i ony na vlastní kůži okusí, jak se prohrává boj o vlastní život. Do vyšetřování série brutálních vražd se pouštějí tři lidé: neortodoxní psychoanalytik, bohatá dědička a nemilosrdný gestapák. Co když se ale pachatel skrývá jinde, než si všichni myslí?

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 616
EAN 9788076831728
Datum vydání 25.08.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,819
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Snoubenky smrti, to jsou dámy "z rajchu", krásné a bezstarostné, které se každé odpoledne scházejí v berlínském hotelu Adlon, aby si popovídaly a popily šampaňské, zatímco Evropa je v předvečer druhé světové války na pokraji zhroucení. Jsou to ale také oběti tajemného vraha, který je postupně překvapuje na březích Sprévy či u berlínských jezer. Po jeho řádění z nich zbydou jen zohavené mrtvoly... V rozžhaveném Berlíně, který se chvěje doslova jako kráter sopky, se do vyšetřování pouštějí tři jedinečné bytosti. Simon Kraus, nadaný psychoanalytik, gigolo a tak trochu vyděrač. Franz Beewen, brutální a nemilosrdný gestapák, a Mina von Hassel, bohatá dědička a psychiatrička. Vydávají se po stopách netvora a postupně odhalují otřesnou pravdu. Zlo totiž není vždy tam, kde ho očekáváte...

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Lenka Zajíčková
Evropa se nachází na pokraji války. Je zmítaná nepokoji, ale nacistické manželky nic nepociťují. V klidu se scházejí v berlínském hotelu a užívají si život bohatých paniček. To však jednoho dne skončí. Na scéně se objeví tajemný vrah, který tyto bezstarostné dámy vraždí. A co víc, vždy je ošklivě zohaví a nechá ležet. Poznáváme tři vyšetřující osoby, které se setkají, aby přišly na kloub těmto vraždám. Je to psychiatrička Mina von Hassel, která je navíc velice bohatá a má vliv na spousty lidí. Franz Beewen, který patří ke Gestapu a je nemilosrdným a tvrdým člověkem. A jako posledního poznáváme Simona Krause, který pracuje jako psychoanalytik. Tito tři lidé se pustí do vyšetřování. Příběh není jen o vraždách. Je velice rozvětven a dozvídáme se informace např. o životě homosexuálů v této době. O výrobě masek, které zakrývali obličeje vojáků znetvořených v 1. světové válce. Autor nás navíc velice napíná než se dozvíme, kdo ženy vraždí. Ale vůbec ničemu to nevadí, protože příběh je psaný brilantně bez jediného hluchého místa. Ač má kniha přes 600 stran, tak vám stránky pod rukama ubývají rychle. Vyústění příběhu se mi líbilo. Nebylo to nesmyslné či zbytečně natahované. Co si mě však naprosto získalo, to byla poslední část knihy, která obsahovala vzpomínky tří vyšetřovatelů. Zahrnovala takové informace, že se mi tajil dech.
Alena Kolaříková
Miluju seriál Babylon Berlin a tahle knížka mi ho moc připomínala. Atmosféra válečného Berlína, strach, ale taky nekončící zábava v kabaretech a nevěstincích. Nesourodá trojice vyšetřovatelů - gestapák Franz, feťačka a psycholožka Mina a podvodníček, psychoanalytik Simon, pátrají po vrahovi bohatých a vlivných německých dámiček. Občas je pátrání trochu o život, každý se potýká se svými démony a problémy, jsou divní a tak trochu nesympatičtí. Ale přesto jim fandíte a na konci se přistihnete při tom, že jste si všechny tři oblíbili. Četlo se mi výborně a doporučuji všem...

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jean Christophe Grangé

Jean Christophe Grangé

Jean-Christophe Grangé (1961) je francouzský novinář, scenárista a autor thrillerů i mysteriózních románů. Profesně začínal jako nezávislý reportér, psal pro Paris Match, Sunday Times nebo National Geographic. V roce 1991 získal novinářskou cenu Reuter Prize za reportáž o ubývání lesů, v roce 1992 pak Světovou cenu tisku za reportáž o kormoránech. Svou první knihu Let čápů (Le vol des cigognes) napsal v roce 1994. Jeho druhý román Purpurové řeky (Les rivières pourpres) zaznamenal obrovský úspěch a v roce 2000 byl podle něj natočen stejnojmenný film s Jeanem Reno v hlavní roli. V nakladatelství XYZ vyšlo kromě tohoto thrilleru i jeho pokračování s názvem Poslední lov (La dernière chasse) či psychologický román Černá linie (La ligne noire). V thrilleru z předvečera druhé světové války Snoubenky smrti (Les promises) Grangé vypráví temný příběh o vraždách manželek prominentních nacistů. Jean-Christophe Grangé (1961) je francouzský novinář, scenárista a autor thrillerů i mysteriózních románů. Profesně začínal jako nezávislý reportér, psal pro Paris Match, Sunday Times nebo National Geographic. V roce 1991 získal novinářskou cenu Reuter Prize za reportáž o ubývání lesů, v roce 1992 pak Světovou cenu tisku za reportáž o kormoránech. Svou první knihu Let čápů (Le vol des cigognes) napsal v roce 1994. Jeho druhý román Purpurové řeky (Les rivières pourpres) zaznamenal obrovský úspěch a v roce 2000 byl podle něj natočen stejnojmenný film s Jeanem Reno v hlavní roli. V nakladatelství XYZ vyšlo kromě tohoto thrilleru i jeho pokračování s názvem Poslední lov (La dernière chasse) či psychologický román Černá linie (La ligne noire). V thrilleru z předvečera druhé světové války Snoubenky smrti (Les promises) Grangé vypráví temný příběh o vraždách manželek prominentních nacistů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM