EN

Duše květů

To nejkrásnější z našich luk a zahrad

Pavlína Kourková


První monografie mezinárodně úspěšné malířky botanických obrazů
„Tam, kde květiny kvetou, svět se usmívá,“ prohlásil básník, esejista a duchovní Ralph Waldo Emerson. Uznávaná botanická malířka Pavlína Kourková jeho myšlenku svou tvorbou vrchovatě naplňuje. Při svých cestách krajinou se inspiruje nejkrásnějšími květy, které přenáší na papír pomocí akvarelů. Poznejte spolu s ní pestrý svět květin – kromě úchvatných kreseb vás čekají také informace o původu a výskytu rostlin, jejich význam v květomluvě a další zajímavosti.

Detailní informace

Ilustrátor Pavlína Kourková
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788020460769
Datum vydání 13.10.2022
Věk od 15
Formát 210x270 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,933
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Malířku Pavlínu Kourkovou potkáte nejčastěji na louce, v lese, na zahradě, zkrátka v krajině. Odnáší odtud ty nejkrásnější květy a u svého stolu je pak dlouhé hodiny maluje.

Jejich věrná podoba ohromuje laiky i odborníky.

Je členkou prestižní britské společnosti botanických umělců SBA a její americké obdoby ASBA.

Magazín SBA zařadil do svého vydání několik jejích obrazů a největší světová výstava botanického umění Plantae, která se koná pravidelně v Londýně, si její obraz Prstýnky pampelišek na černém pozadí vybrala pro svůj plakát.

Z výstavy v jihokorejském Soulu si přivezla cenu Honorable Mention.

Duše květů je malířčinou první monografií, která mapuje její dosavadní botanickou tvorbu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Pavlína Kourková

Pavlína Kourková

Botanická malířka Pavlína Kourková je oceňovaná doma i v zahraničí. Důkazem je i to, že ji za členku přijaly prestižní společnosti botanických umělců, britská SBA a americká ASBA. Její malbu si vybrala pro svůj plakát největší světová výstava botanického umění londýnská Plantae a za své dílo získala i několik významných světových ocenění. Vystudovala původně biologii a zdravý životní styl na pedagogické fakultě a obor Zahradní architektura a krajinářství na České zemědělské univerzitě. Zkušenosti jako zahradní architektka začala sbírat ve Velké Británii, ve stejné profesi pokračovala i v Česku. Jenže čím dál víc ji to táhlo k malbě. Tvořila po práci a o její obrazy byl zájem. Nakonec se rozhodla, že se bude věnovat jen malování. A jak říká, ani trochu nelituje. Malování je nejen její profese, ale i velká láska a koníček zároveň. Kniha Duše květů, soubor celého jejího dosavadního botanického díla, je její první monografií.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM