Na vlastní oči: Příběh válečného Kyjeva
Únor roku 2022 se chýlí ke konci a na Ukrajinu začínají pršet rakety. Ruská vojska se valí přes hran...
Stěžejní události studené války ve fotografiích a dobových dokumentech
Historie pokračuje. Konflikt Východ vs. Západ v dobových dokumentech.
Po úspěchu bestselleru Západní fronta přicházíme s novým titulem Studená válka opět jako "muzeum v knize". Tato unikátní a zcela ojedinělá publikace zachycuje výpravnou formou období od konce 2. světové války až do roku 1991.
Konec druhé světové války v květnu 1945 vyústil do dalšího, desítky let trvajícího boje o světovou nadvládu mezi „západním“ a „východním“ blokem. Tento konflikt, který si mnozí z nás ještě velmi dobře pamatují, vešel do dějin pod názvem „studená válka“ a dotýkal se většiny historických událostí druhé poloviny 20. století. Tato kniha se zabývá nejvýznamnějšími z nich: Berlínský vzdušný most, válka v Koreji, povstání v NDR, Polsku a Maďarsku v 50. letech, Berlínská zeď, Kubánská raketová krize, válka ve Vietnamu, Pražské jaro v roce 1968, válka v Afghánistánu, závody ve zbrojení, fenomén Solidarity v Polsku 80. let, glasnosť, perestrojka, revoluce ve východní Evropě v roce 1989 a rozpad Sovětského svazu.
V publikaci Studená válka naleznete více než 30 originálních a přeložených faksimilií vzácných dobových dokumentů, propagandistických letáků, plakátů, dopisů a tajných zpráv, které jsou vsunuty mezi stránky knihy. Můžete je vzít do ruky a jejich prostřednictvím prožít všechny důležité okamžiky studené války. Mnohé z nich byly objeveny teprve nedávno v archivech po celém světě a dosud nebyly publikovány. Jiné jsou naopak velmi známé, například mimořádné vydání Rudého Práva z 21. srpna 1968 nebo plakát „Havel na hrad“.
Publikace obsahuje více než 200 fotografií a 11 barevných map.
O autorovi:
Norman Friedman
je americký vojenský analytik, který se zabývá především otázkami vzájemného působení technologie, taktiky, strategie a politiky. Vypracoval nebo se podílel na mnoha studiích pro vládu a průmysl Spojených států, včetně strategických analýz konfliktu mezi Spojenými státy a Sovětským svazem a několika možných scénářů studené války. Dr. Friedman napsal 29 knih, například publikaci o historii studené války The Fifty-Year War: Conflict and Strategy in the Cold War, za niž v roce 2001 obdržel mj. cenu Westminster Prize za nejlepší anglicky psanou knihu s vojenskou tematikou v roce 2000.
Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé
Přihlásit