EN

Ženy zločinu

Lucie Bechynková


Smrtelně nebezpečné ženy a jejich krvavé stopy v historii
Zločin má i ženskou tvář – a nikdo to neví lépe než Lucie Bechynková, zločinožroutka a spoluzakladatelka oceňovaného podcastu Opravdové zločiny. Čeho všeho jsou ženy schopny? Co je k mnohdy brutálním činům vede? A jak vypadá osobní i pracovní život policistky, soudní psycholožky nebo ředitelky věznice? Poznejte téma zločinu z opomíjeného úhlu pohledu! Zjistíte, že trestné činy spáchané ženami se co do temnoty a krutosti vyrovnají i nechvalně proslulým vrahům.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788026448563
Datum vydání 31.08.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,397
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V téhle knize jsem se snažila najít rovnováhu.

Rovnováhu mezi temnou a světlou stranou zločinu.

I my ženy jsme občas schopné tak děsivých činů, až mě to samotnou při pátrání po příbězích pro Ženy zločinu překvapovalo.

Naštěstí ale existuje spousta žen, které se rozhodly vidět na světě i dobro a bojovat za ně na straně zákona. Mají za sebou mnoho zajímavých zkušeností a situací. Nejen o nich mi policistka Helena Kahnová, policejní psycholožka Ludmila Čírtková, Markéta Sailer z Odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, vězeňská dozorkyně Jana a bývalá ředitelka věznice Gabriela Slováková vyprávěly… A já jsem jim za to velmi vděčná.

I když na stránkách knihy najdete zločin v nejsyrovější podobě, neztrácejte víru, dobro v nás pořád ještě je! Alespoň podle těch, kdo se ho snaží hájit každý den v rámci své profese.

Užijte si setkání se Ženami zločinu…

Lucie Bechynková

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Hana Kristínová
Jsem velkou fanynkou Opravdových zločinů, proto jsem musela sáhnout po nové knize od Lucky Bechynkové Ženy zločinu. Čeká nás zde několik příběhů o vražedkyních zejména z České republiky a Slovenska. Poslední je zahraniční, ale opravdu stojí za přečtení. Každý jeden příběh je proložen rozhovorem s nějakou ženou, ať už s bývalou ředitelkou Věznice Světlá nad Sázavou nebo bachařkou. Rozhovory jsou třešničkou na dortu, protože se dozvíte spoustu zajímavých informací o vězeňství či o práci policie. Kniha je pro fanoušky true crime jako dělaná a navíc, když je to z našich lužin hájů, je to totální muset read.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lucie Bechynková

Lucie Bechynková

Lucie Bechynková je nejen moderátorka, ale také velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“
Zobrazit profil autora

Recenze

kultura21.cz - Kdo jsou ženy zločinu?

„Lucie Bechynková v úvodu vysvětluje, že se v knize snažila najít rovnováhu mezi temnou a světlou stránkou zločinu. Ukazuje tak jak příběhy žen, které spáchaly zločiny, tak ženy „bojující“ na druhé straně, tedy například dozorkyně, soudní znalkyně nebo kriminalistky. S nimi vede rozhovor a představuje tak čtenářům nejen zákoutí jejich práce. Líbilo se mi, jak se Lucie Bechynková ptala, a hlavně js...

knihcentrum.cz - Recenze: Ženy zločinu

"Některé z nich byly skoupé na slovo a celkem mě mrzelo, že je Bechynková neuměla rozpovídat a na její otázky zůstaly jen minimální odpovědi, někdy jen jednoslovné. Časem mi to ale přišlo i vtipné. Svérázné ženy pracující s tomhle drsném odvětví si přece nenechají diktovat, jak dlouhé mají být jejich reakce. ??"
NAPIŠTE NÁM