Příběh slunečnice
Natálie se po nehodě ocitne v nemocnici, kde sdílí pokoj se stařenkou, jejíž vzpomínky ji zasáhnou. ...
Osudový příběh slavných filmových tvůrců Barrandovského studia odhalující tajemství vzniku asi nejznámější pohádky, příběhu Popelky.
Bylo, nebylo. Kdysi na kopci nad Prahou stávalo filmové studio, a pokud vím, stojí tam dodnes jako stále se měnící stroj na sny a příběhy…
Děj novely Tenkrát na Barrandově se odehrává v letech 1968–1973 v prostředí barrandovské tvůrčí skupiny dětského filmu. V tomto historicky velice zajímavém období skupina vyprodukovala filmy jako Už zase skáču přes kaluže, Tři oříšky pro Popelku a na zakázku pro německou veřejnoprávní televizi WDR seriál Pan Tau.
Napínavý, místy dojemný příběh o tom, že velké věci lze dělat i navzdory nepřekonatelným překážkám doby, začíná několik měsíců předtím, než do Prahy vtrhnou okupační tanky Varšavské smlouvy. Poté na Barrandov přichází nové vedení, konají se stranické prověrky a všude panuje strach a nervozita. Tvůrčí skupina dětského filmu je rozpuštěna a scenáristé František Pavlíček a Jan Procházka, který do té doby skupině šéfoval, musí odejít. Procházka si jako svého nástupce vybere kolegu, scenáristu a dramaturga Otu Hofmana.
Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé
Přihlásit