EN

Neuvěřitelné Brno

Pavel Gabzdyl


Brno je fakt neuvěřitelné město a tato kniha je toho důkazem.
Brno je fakt neuvěřitelné město. Před asi půl miliardou roků mělo svůj malý kontinent, v mělkém moři se tu kdysi proháněli žraloci větší než šalina a skálu pod Petrovem vytvářely podmořské sopky. Víme, že tu žili trilobiti, dinosauři i šavlozubí tygři. Na brněnském nebi se objevovaly ohromné komety a přes den tu mnohokrát zčernalo Slunce. V Brně se už dávno začalo se stavbou metra i prvního evropského mrakodrapu.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788026411857
Datum vydání 05.09.2016
Věk od 15
Formát 210x210 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,49
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Příběh knihy „Neuvěřitelné Brno” začal někdy v roce 2003, kdy za chladných zimních večerů vznikala textová předloha k pořadu brněnského planetária s názvem „Kde se vzalo Brno?”. A pak to přišlo: Představení komentované brněnským rodákem Ladislavem Cigánkem začalo od svého uvedení lámat rekordy návštěvnosti. Nejinak tomu bylo i po uvedení zkrácené filmové verze na regionální televizní stanici TVb1, kde se stal divácky nejoblíbenějším pořadem roku. Když tedy pracovníci brněnské hvězdárny začali uvažovat o pořadu, který nabídnou obyvatelům města při otevření zrekonstruované budovy v roce 2011, padla volba právě na pořad o Brnu. Představení dostalo nový název, scénář, obraz i mluvené slovo, o které se postaral autor projektu scénického čtení LiStOVáNí Lukáš Hejlík.

Od premiéry pořadu Neuvěřitelné Brno už zbýval jen poslední pomyslný krůček k vytvoření knihy. Krůček, který zabral pět let, během kterých se piloval text, vytvářely záběry a sháněl vhodný nakladatel. Příběh neuvěřitelného Brna tak pokračuje dál.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM