EN

Katharinina šifra

William Wisting

Jorn Lier Horst


Když někdo zmizí beze stopy, je to záhada sama o sobě. Ale co když po sobě zmizelý zanechá něco, co onu záhadu ještě umocní?
William Wisting přijíždí k domu Martina Haugena, odkud před čtyřiadvaceti lety zmizela Haugenova manželka Katharina. Případ se nikdy nepodařilo vyřešit. Oba muži se během dlouhého vyšetřování spřátelili, a tak Wisting Haugena v den Katharinina zmizení každý rok navštěvuje. Jenže tentokrát je dům zamčený a Haugenův telefon hluchý. Téhož dne navštíví Wistinga kriminalista Adrian Stiller z Kriposu - případ Kathariny Haugenové souvisí s jiným podivným zmizením.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr thriller
Číslo dílu 12
Jazyk čeština
Původní název Katharina-koden
Původní jazyk norština
Počet stran 376
EAN 9788074739675
Datum vydání 17.02.2020
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Hmotnost 0,525
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

William Wisting jako každý rok přijíždí k domu Martina Haugena, odkud před čtyřiadvaceti lety beze stopy zmizela Haugenova manželka Katharina. Zůstal po ní jen papírek se záhadnými číslicemi a sbalený kufr. Případ se nikdy nepodařilo vyřešit – Katharina se nenašla živá ani mrtvá, Martin Haugen měl solidní alibi a ani jiné stopy nikam nevedly. Vztah mezi Wistingem a Haugenem se během dlouhého vyšetřování vyvinul v přátelství, a tak Wisting Haugena v den Katharinina zmizení vždycky navštěvuje. Jenže tentokrát nikdo neotevírá, dům je zamčený a Haugenův telefon mlčí. Téhož dne navštíví Wistinga na stanici mladší kolega, kriminalista Adrian Stiller z Kriposu, který má na starosti vyšetřování policejních pomníčků a přichází proto, že případ Kathariny Haugenové souvisí s jiným podivným zmizením. Přestože si oba vyšetřovatelé příliš nepadnou do oka, nezbývá jim než spolupracovat a pokusit se obě záhady vyřešit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "William Wisting"

Audio

Hodnocení čtenářů

Iva Šindelková
Za možnost spolupráce děkuji Albatrosmedia. Tento příběh z roku 2017 popisuje rozkrývání starého případu, kdy manželka Martina Haugena před 24 lety zmizela a nechala po sobě jen na stole papír se zašifrovaným vzkazem, čerstvými květinami a sbaleným kufrem. Postupně se spřátelili a na výročí zmizení WW Martina každoročně navštěvoval, nyní ovšem WW bude muset hrát roli volavky. Zároveň se naskýtá paralela s druhým starým případem a věci komplikuje fakt, že Wistingova dcera píše pro jeden známý deník, a tak detektiv musí našlapovat velice opatrně. Mé první setkání s tvorbou JLH. Tento kriminolog, který vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii se nyní již věnuje spisovatelství na plný úvazek. Věnuje se oblasti krimi. Jeho ústřední postavu, Williama Wisting, uvedl poprvé ve svém díle z roku 1995. Ústředním tématem se jeví vždy nějaký případ z minulosti, který nebyl vyšetřen, nebo se objevily nějaké nové informace a tak je WW nucen rozplétat zapeklité kličky a nedá si spát, dokud případu nepřijde na kloub. Je vidět, že autor má v oblasti kriminalistiky obsáhlé zkušenosti. Jeho styl je příjemný na čtení, kapitoly nejsou dlouhé. Píše v er formě, do příběhu přidává velice jednoduché, krátké, ovšem přímé a obsažné popisy místa, aktivity, pocitu, že čtenář má pocit, že nasává atmosféru v bezprostřední blízkosti. Byla jsem ráda, že styl autora je věcný, nechce apriori šokovat, nenechává se staženým hrdlem a srdcem, bez dechu a s úzkostí. Výjimkou jsou situace, kde jde WW (a dovedu si představit případně komukoliv z okruhu vyšetřování) o život. Přesto velice umně dávkuje informace a rozuzlení a nevynechá momenty překvapení, takže čtenář neztratí zájem a s každou další stránkou hltá nové indicie, nové posuny ve vyšetření a rozkrývání psychologických profilů zločinců.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, ale i pro děti. Vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii. Téměř dvacet let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Svou první detektivku, v níž uvedl na scénu kriminalistu Williama Wistinga, napsal v roce 1995. Knihy z této série získaly několik literárních cen.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM