EN

Ucelený přehled filmů a tvůrců, kteří objevili nové dimenze děsu
Nabruste nože a nastartujte motorové pily… ať může koupel ve falešné filmové krvi začít! Ve vůbec první encyklopedii hororových filmů od českých autorů na vás čekají snímky, které divákům ukázaly hrůzu z nejrůznějších úhlů. Poznejte milníky hororové kinematografie i mrazivé okolnosti, které jejich natáčení často doprovázely. Sérioví vrazi, šílení klauni, pomstychtiví duchové i nenasytné zombie – ti všichni už se nemůžou dočkat, až se vám dostanou do hlavy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 424
EAN 9788076834071
Datum vydání 26.10.2023
Věk od 15
Formát 195x255 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 1,499
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Nabruste dranžíráky i sekerky, nastartujte motorovky… ať může koupel ve falešné filmové krvi konečně začít! Ve vůbec první encyklopedii hororových filmů od českých renomovaných autorů z okruhu filmového webu Moviezone.cz na vás čekají snímky, které divákům ukázaly hrůzu z těch nejrůznějších úhlů a posunuly dimenze strachu do nevídaných výšin. Poznejte milníky hororové kinematografie, kultovní klasiky, béčka a vyložené přešlapy, ale i mrazivé okolnosti, které natáčení často doprovázely. Sérioví vrazi, šílení klauni, pomstychtiví duchové i nenasytné zombie – ti všichni už se nemůžou dočkat, až se vám dostanou do hlavy.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil

Jeho texty najdete především na webu MovieZone, kde se jako TedGeorge už více než sedm let specializuje na ekonomiku Hollywoodu, tržby a zákulisí filmového byznysu. Mimo jiné píše tematické články, ve kterých doporučuje méně známé a zapadlé snímky napříč filmovými žánry a dobou. Kdysi mu v Praze pochválila kravatu držitelka Oscara za hlavní roli, což mu dělá radost dodnes.
Zobrazit profil autora

Petr Cífka

Petr Cífka

Dlouholetý majitel a hlavní hybná síla filmového webu MovieZone.cz, manažer a šéfredaktor od Primy COOL po Czech News Center, profesionální hejtr z 1000 věcí, co mě serou a režisér a producent spousty videoformátů – od Branky, body, kokoti a Rudej Fanda až po komiksovou frašku Kapitán Říp. Milovník popkultury a intelektuální geek, z komiksovek preferuje dvojky: Batmana, Spideyho, X-Menů i Temného rytíře.
Zobrazit profil autora

Václav Rybář

Václav Rybář

Vyrůstal na Rychlých šípech, Pifovi a Spider-Manovi. Když pak přišel filmový Peter Parker do kin, došlo mu, že komiksové filmy přebírají žezlo od těch akčních, a nevynechal ani jeden. Od konce 90. let píše o kultuře, lifestylu a gadgetech do různých tištěných i elektronických časopisů (Premiere, Maxim, Muži v Česku, Level, MovieZone.cz nebo Games.cz).
Zobrazit profil autora

Matěj Svoboda

Matěj Svoboda

S filmovými hrdiny strávil skoro stejně času jako s těmi komiksovými. Ale až u filmového Bladea a později X-Menů ho začalo zajímat, co se stane, když se komiksový a filmový svět protnou. A už skoro dvacet let o tom i o jiných věcech píše do časopisů jako TV Max, XB-1 a Level a na weby MovieZone.cz, Games.cz nebo Dokina.cz. Absolutní znalec komiksů tištěných i těch zapadlých filmových.
Zobrazit profil autora

Mojmír Sedláček

Mojmír Sedláček

Na MovieZone.cz se specializuje na český film a současnou evropskou tvorbu. O filmových novinkách povídá na Aktuálně.cz, dále píše mj. na weby TV Prima či do časopisu Psychologie dnes. V různých pozicích pracuje pro MFF Karlovy Vary a Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Vystudoval mediální studia a psychologii, proto se v textech mnohdy soustředí na duševní muka hrdinů či nevyžádané psychologické interpretace.
Zobrazit profil autora

Milan Rozšafný

Milan Rozšafný

Zatímco většina kluků jezdila v mládí na kole, skejtu nebo hrála fotbal, malý Milan se radši díval, jak Bud Spencer s Terence Hill rozdávají rány, Arnie kosí záporáky a Stalloneův Rocky mlátí do mrtvého hovězího. A láska k filmům vydržela Milanovi dodnes, jen se k ní ještě přidala vášeň ke psaní. O filmech se rád rozepisuje na MovieZone, o seriálech pro změnu na TVzone a jeho texty můžete potkávat také na stránkách FTV Prima či webu magazínu Esquire.
Zobrazit profil autora

Jan Gál

Jan Gál

Absolvent filmové vědy a šéfredaktor magazínu Planet Dark. Temnými žánry se zabývá už od dětství, kdy poprvé viděl Carpenterovu Věc, která mu otevřela svět filmové hrůzy. Hororům věnoval obě své diplomové práce, publikoval o nich texty v magazínech (25fps, MovieZone.cz, The Zeitung) a rozebíral je v podcastech i lektorských úvodech na filmových festivalech. V současnosti působí také jako dramaturg žánrové sekce Febiofestu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM