EN

Za oponou

Velký příběh o malém seriálu

Daniel Pánek


Za málo peněz hodně muziky
Mladý režisér nás vezme přímo na natáčení seriálu Za oponou. Bez příkras vypoví, jaké to je prosazovat a točit seriál, když vaše režisérská hvězda teprve vychází. Chcete vědět, čím Dan Pánek získal Hynka Čermáka pro roli drsného ředitele divadla? Jak zápasil s financováním nízkorozpočtového seriálu? Zajímají vás názory známých herců na natáčení seriálu a povolání herce? Chcete prostřednictvím fotografií nahlédnout na plac i do hereckých šaten? Pak pozor, opona jde nahoru!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr film
Ilustrátor Daniel Pánek
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788026438977
Datum vydání 18.11.2021
Věk od 15
Formát 160x230 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,547
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Opona se zatahuje. Představení končí. Příběh je odvyprávěn. Za krátkou chvíli se znovu rozevírá a za ohlušujícího potlesku vidíme v řadě stojící herce. Drží se za ruce. Usmívají se do potemnělých řad před nimi. Přijímají dary a květiny. Pak se opona znovu zatáhne. Co se za ní asi děje hned poté? Tuto otázku jsem si položil už v jedenácti letech, když jsem se školním klubem mladého diváka obrážel nejrůznější divadelní představení. O dvacet let později jsem si na tuto otázku odpověděl skrz skromný, fiktivní seriál, který nás vede přímo za kulisy, do útrob jednoho divadla, jenž se potácí na hraně své existence. Divadla, které vede přísný a vulgární ředitel Kaluža v bravurním podání Hynka Čermáka.

Tato kniha je pro všechny, kteří by rádi stejně zvědavě jako kdysi já, viděli za oponu. Nikoliv však divadelního představení, ale tvorby seriálu, ve kterém účinkuje plno hereckých hvězd vedených mnou.  Režisérem a člověkem, který si pravidelně do imaginárního ringu, jímž filmové natáčení mnohdy je, “vybírá” soupeře mimo svou váhovou kategorii. Je pro ty, kteří nechtějí číst to, jak je všechno v práci u filmu zalité sluncem, ale že je to častokrát dost rozlehlá bažina, kterou projdou jen ti, kteří se nepodělají a mají štěstí. Dost štěstí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM